У Черкаській єпархії відбувся з’їзд сімей священнослужителів Кам’янського округу (+ВІДЕО)

7 листопада 2022 р. у м.Кам’янка пройшов з’їзд сімей священнослужителів Кам’янського округу. Організатором заходу виступив відділ у справах сім’ї Черкаської єпархії.

Учасники з’їзду зібралися для спільної молитви у Свято-Миколаївському храмі. Перед початком богослужіння відбулася зустріч ікони святих благовірних князів Петра і Февронії Муромських, написаної в Спасо-Преображенському жіночому монастирі смт. Стеблів з благословіння митрополита Черкаського і Канівського Феодосія. Перед образом небесних покровителів сім’ї був відслужений соборний акафіст. Потім було звершено Божественну літургію, яку очолив благочинний Кам’янського округу протоієрей Георгій Пограничний. Йому співслужили голова відділу у справах сім’ї Черкаської єпархії протоієрей Іоанн Чичина, співробітники відділу і духовенство Кам’янського округу.

На богослужінні були піднесені молитви до Господа за мир в Україні та до святих Петра і Февронії за зміцнення сімей.

Після закінчення Літургії, протоієрей Георгій Пограничний і протоієрей Іоанн Чичина звернулися до учасників з’їзду зі словом проповіді, в якій наголосили на необхідності збереження інституту сім’ї як малої Церкви і особливого дару Божого. Було зазначено, що сім’ї священиків покликані бути взірцем православної сім’ї. На завершення богослужіння, учасникам з’їзду вручили подяки від єпархіального сімейного відділу за активну церковну і громадську позицію та вагомий внесок у популяризацію сімейних цінностей.

Після соборної молитви і гостинної трапези, для сімей священнослужителів було організовано екскурсію визначними пам’ятками Кам’янського благочиння. Учасники форуму відвідали Свято-Троїцький Мотронинський жіночий монастир, заснований в 11 столітті. Його назва, згідно з переказами, пов’язана із землями, що належали Мотроні, вдові воєводи Ярослава Мудрого, яка постриглася в черниці та заснувала цей монастир. Усамітнена обитель розташована в багатому на історичні події місці – урочищі Холодний Яр. Паломники дізналися багато цікавих фактів про історію монастиря і помолилися біля шанованих ікон обителі.

Відпочивши і набравшись духовних сил, учасники з’їзду повернулися до м. Кам’янки, де відвідали Тясминський каньйон. Це дивовижне і мальовниче місце, де русло річки Тясмин обрамляється могутніми скелями. Побачивши це диво природи з оглядового майданчика і зробивши пам’ятні фото, учасники поїздки повернулися до Свято-Миколаївського храму, де за вечірньою трапезою підбили підсумки з’їзду.

Священики і матушки ділилися світлими враженнями від минулого заходу, висловлюючи радість від спільної молитви і теплого спілкування. Було зазначено, що священнослужителі та їхні сім’ї зустрічаються з безліччю різноманітних труднощів і проблем, якими необхідно поділитися з близькими по духу людьми. Подібні з’їзди дають можливість отримати духовну підтримку від однодумців і провести час з користю для душі у спілкуванні зі співслужителями, братами і сестрами у Христі.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

« Мар