В Архангело-Михайлівському кафедральному соборі Черкас недільну Літургію звершив ректор КДАіС єпископ Сильвестр

7 листопада 2021 року, у Неділю 20-ту після П’ятидесятниці, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, на запрошення керуючого Черкаською єпархією митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив Божественну літургію у Свято-Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси.

За богослужінням Його Преосвященству співслужили клірики собору.

Після читання Святого Євангелія владика ректор звернувся до присутніх зі словами архіпастирських настанов. Зокрема, єпископ Сильвестр зазначив: «Сьогодні, брати і сестри, ви чули притчу про багатія та Лазаря. Сама по собі ця алегорія — вже унікальний текст, оскільки містить у собі розповідь про посмертну участь людини».

Владика нагадав, що головною настановою у цій притчі є те, що вона є нагадуванням всім нам про те, що життя людське швидкоплинне. І в ньому так багато спокус, різних шляхів, так багато того, що може захопити нас і відвести від Господа. «Одним із таких згубних шляхів, — підкреслив Преосвященніший владика, — йшов багатій, який сприйняв своє багатство не як Боже благословення, але як самоціль і самоцінність, а сам він, багатій, став навіть не служителем, а прислужником при цьому багатстві, тому що не він керував багатством, а багатство керувало ним. І, зрештою, багатій придбав лише одне — вічні муки».

Наостанок, владика ректор наголосив: «Ми попереджені про небезпечні шляхи і тому маємо ухилятися від них. Сьогоднішня притча також нагадує всім нам, що шлях до спасіння завжди поряд. Поруч із нами завжди є ті, кому потрібні наша любов, милосердя, співчуття та просто підтримка. Якби багач хоч раз на день згадував, що біля воріт його палацу сидить голодний жебрак, і передавав йому їжу, то вже за одне це не залишився б без милості Божої. Святитель Феофан Затворник каже: «Не думайте, що Бог шукає за що засудити людину, Бог шукає за що виправдати». Тож задаватимемо собі щодня питання: чи робимо ми щось, що виправдовує нас перед Господом? І щодня нагадуватимемо собі, що свій майбутній посмертний стан ми починаємо набувати вже в цьому житті».

За Літургією були піднесені сугубі прохання за позбавлення від небезпечної інфекції і здоров’я лікарів, а також за всіх від віку спочилих православних християн.

Наприкінці богослужіння єпископ Сильвестр висловив подяку керуючому єпархією за можливість звершити богослужіння у соборі, вірянам за спільну молитву та закликав на усіх Боже благословення.

Після Літургії владика ректор відслужив заупокійну літію за спочилим митрополитом Черкаським і Канівським Софронієм (Дмитруком) на його могилі, що розташована біля собору.

Прес-служба КДА

« Мар