Єпископ Броварський Феодосій взяв участь у презентації фільму «Сирія: війна і віра»

Документальний фільм «Сирія: війна і віра. Погляд зсередини» був презентований 3 листопада поточного року в 45-му корпусі Києво-Печерської Лаври. Фільм знятий групою журналістів телеканалу НТН, що входить до складу медіа-групи телеканалу «ІНТЕР», спільно з Відділом зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви. Активну участь в підготовці фільму прийняв співробітник ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Захарій Керстюк. Для зйомок фільму знімальна група у вересні відвідала Дамаск.

На презентації фільму були присутні багато почесних гостей, серед яких Надзвичайний і Повноважний Посол Сирійської Арабської Республіки в Україні Мохаммед Саїд Акіль, заступник Голови Духовного управління мусульман України Рустам Гафурі, секретар Апостольської Нунціатури у Києві монсеньйор Пйотр Тарнавскі, представники Посольств Лівану, Іраку, Ірану, Пакистану, Палестини, представник МЗС України. На презентацію фільму прибули також родичі українців, які наразі перебувають у полоні в Лівії.

На початку презентації до присутніх з вітальним словом звернувся вікарій Київської Митрополії єпископ Броварський Феодосій. Владика відзначив, що Сирія – мультирелігійна країна, яка при цьому завжди відрізнялася високим рівнем толерантності в міжрелігійних стосунках. Християни і мусульмани в Сирії навчились жити в мирі й злагоді. Однак, останнім часом певні сили намагаються розіграти релігійний фактор в геополітичних війнах. Особливо це видно на прикладі так званої «арабської весни», коли під час змін політичної влади у багатьох країнах Північної Африки та Близького Сходу до влади приходять радикальні ісламісти.

За словами єпископа Феодосія, існує відчуття того, що християнство і іслам штучно штовхають до конфлікту. «Хоч Сирія і далеко від нас, – зазначив владика, – однак і в Україні живуть християни і мусульмани, і ці питання є близькими й для нас. Ми знаємо, що ісламський світ неоднорідний. Однак, не втручаючись у внутрішні справи мусульман, Українська Православна Церква налаштована на співпрацю саме з традиційним ісламом для блага українського суспільства. Ми проти радикального ісламу і докладатимемо всіх зусиль, щоб сторонні сили не порушили мирного співіснування між віруючими християнами і мусульманами в нашій країні», – зазначив єпископ Феодосій. Далі своїми враженнями про виконану роботу та перебування на території Сирії поділився член знімальної групи Ю. М. Молчанов.

Фільм розповідає про сучасне положення Сирії, про роль релігії в збройному протистоянні, а також про відношення звичайних сирійців до військових дій в країні, які, на їх погляд, нав’язуються ззовні. У стрічці показані дві сім’ї – християнська і мусульманська, які однаково страждають від військових дій. В фільмі також приведені факти, які свідчать про те, що в Сирії воюють іноземні найманці, а саме радикальні ісламісти, які використовують релігію задля виправдання вбивств, задля досягнення брудних цілей. Слід зазначити, що за різними даними за час військових дій у Сирії вже загинуло від 14 до 30 тисяч мирних жителів.

Після перегляду стрічки слово взяв Посол Сирії в Україні Мохаммед Саїд Акіль. Дипломат поділився особистими переживаннями та спогадами про мирну довоєнну Сирію. Посол нагадав, що Сирія завжди була країною, в якій мирно жили представники різних релігій. Сирійський дипломат закликав говорити правду про його країну і не довіряти західним ЗМІ, які, на його думку, ведуть інформаційну війну проти його Батьківщини.

На презентації також виступив заступник Голови ДУМ України Рустам Гафурі та співробітник ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Захарій Керстюк. На закінчення єпископ Броварський Феодосій (Снігірьов) з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира вручив нагороди членам знімальної групи, а також меценатам, завдяки яким побачила світ ця стрічка.

Очікується, що фільм буде показаний по телеканалу НТН 11 листопада., що відбулася в Києво-Печерській Лаврі

Вересень 2024
« Сер