Напередодні дня пам’яті прп.Антонія Києво-Печерського, єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній очолив вечірнє богослужіння

22 липня 2022 р., напередодні дня пам’яті преподобного Антонія Києво-Печерського, начальника всіх руських ченців, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній очолив вечірнє богослужіння в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі Черкас з читанням акафісту прп.Антонію Печерському. Преосвященному владиці співслужило єпархіальне духовенство.

За богослужінням молилися настоятельки і сестри монастирів Черкаської єпархії.

На завершення секретар Черкаської єпархії прот.Василій Вознюк звернувся до єпископа Антонія зі словом привітання з нагоди Дня небесного покровителя, після чого владику привітали зі святом присутнє духовенство, настоятельки монастирів з сестрами та прихожани кафедрального собору.

Преподобний Антоній Києво-Печерський народився у 983 році в місті Любечі, недалеко від Чернігова. З юних літ подвижник бажав послужити Богові в чернечому чині. Промислом Божим прп. Антоній удостоївся прийняти чернецтво на Святій Горі Афон. Там він отримав повеління від ігумена повернутися на Батьківщину та звершувати серед земляків свій чернечий подвиг. Разом із цим благословенням майбутній засновник Києво-Печерського монастиря отримав від ігумена пророчу настанову: «Нехай буде на тобі благословення Святої Афонської Гори, від тебе виникне багато іноків». Згодом преподобний утворив перший руський монастир – Києво-Печерську обитель, через що був прославлений Церквою як начальник усіх руських ченців.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

« Фев