Єпископ Антоній звершив читання другої частини Покаянного канону прп.Андрія Критського у Свято-Троїцькому Мотронинському монастирі

28 лютого 2023 р., з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, благочинний у справах монастирів єпархії, звершив читання другої частини Великого покаянного канону прп.Андрія Критського на Великому повечір’ї у Свято-Троїцькому Мотронинському монастирі. За богослужінням молилися настоятелька обителі ігуменія Іларія з сестрами.

“Господи, помилуй!” – взиваю до Тебе. Помилуй мене, коли прийдеш з Ангелами Своїми віддати всім по достоїнству їхніх справ”, – звертаємося сьогодні ми до Бога словами духовної поезії прп. Андрія Критського. Святий народився в м.Дамаску і був німим від народження до 7 років. Одного разу, під час Святого Причастя, його німота зникла і він почав говорити. Так, Сам Бог показав яка велика сила благодаті таїться в Пречистих Тайнах. Після чудесного зцілення Андрія віддали для навчання божественним книгам, а на чотирнадцятому році життя привели до Єрусалима для служіння Богу. Єрусалимський патріарх зарахував його до церковного кліру і, бачачи вченість молодої людини, призначив його своїм нотарієм (секретарем). Святий проводив доброчесне життя, подвизався в цнотливості, стриманості та кротості, догоджаючи Богові, здобувши повагу в патріарха і пастви.

У 680 р. преподобного Андрія було відряджено патріархом Єрусалимським Феодором до Константинополя для участі в шостому Вселенському Соборі. На нього було покладено чималу відповідальність із захисту християнської віри від її спотворення єретиками-монофелітами. Отці Собору та імператор помітили в Андрії не лише книжкову премудрість і глибоке знання церковних догматів, а й святе богоугодне життя. У полеміці з єретиками він виступав як доблесний воїн Христовий, старанно ратуючи за благочестя.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Мар