Єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній очолив престольне свято Свято-Троїцького Мотронинського жіночого монастиря

13 червня 2022 р., в День Святого Духа, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, благочинний у справах монастирів Черкаської єпархії, звершив Божественну літургію в одній з найстаріших чернечих обителей Черкаської землі — в Свято-Троїцькому Мотронинському жіночому монастирі, де в цей день відзначається престольне свято.

Преосвященному владиці співслужили секретар Черкаської єпархії прот.Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу прот.Сергій Чумак, благочинний Чигиринського округу прот. Анатолій Прикотенко, благочинний Кам’янского і Смілянського окугів прот.Георгій Пограничний, духовенство монастиря та гості в священному сані.

За богослужінням молилися настоятелька Мотронинського монастиря ігуменя Іларія, настоятелька Свято-Миколаївського Лебединського жіночого монастиря ігуменя Миколая, настоятелька Спасо-Преображенського Стеблівського жіночого монастиря ігуменя Манефа з сестрами.

На Малому вході, за ревне пастирське служіння Православній Церкві священнослужителі Чигиринського благочиння були удостоєні наступних богослужбових нагород:
– настоятель храму на честь Преображення Господнього с.Трушивці прот.Павел Литвиненко нагороджений правом служіння Літургії с відкритими Царськими вратами до Херувимської пісні;
– настоятель храму на честь Покрови Пресвятої Богородиці с.Мельники прот.Володимир Канівець нагороджений правом носіння митри.

На сугубій єктенії було піднесено молитву про мир в Україні.

По завершенні Літургії відбувся Хресний хід навколо головного монастирського храму з читанням Євангелія та окропленням вірян свяченою водою, після чого єпископ Антоній вимовив проповідь.

Також владика привітав настоятельку монастиря ігуменю Іларію з 45-річчям, вручивши їй просфору та ікону свт.Луки Кримського.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

« Лют