Выбрать страницу

Історія єпархії

Заснована 30 грудня 1909 року як Київське вікаріатство. Черкаська область залишалася у веденні Київської кафедри аж до 1992 року, коли самостійна Черкаська єпархія була утворена рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви.

8 травня 2008 року зі складу Черкаської була виділена самостійна Уманська єпархія. Після цього у складі Черкаської єпархії залишилися: місто Черкаси, Городищенський, Драбівський, Золотоніський, Кам’янський, Канівський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, Смілянський, Черкаський, Чигиринський, Чорнобаївський, Шполянський райони. У складі Уманської: Жашківський, Звенигородський, Лисянський, Маньківський, Монастирищенський, Тальнівський, Уманський, Христинівський райони.

Сучасність
Черкаську єпархію, з часу створення і до своєї смерті 22 червня 2020 року, очолював митрополит Софроній (Дмитрук). Кафедральним собором єпархії після завершення будівництва став Михайлівський.

Правлячі Архиєреї
– Софроній (Дмитрук) митрополит Черкаський і Канівський 9 серпня 1992 – 22 червня 2020.
– Іоанн (Вахнюк) єпископ Золотоніський, в. о. керуючого Черкаською єпархією 24 червня 2020 – 17 серпня 2020.
– Феодосій (Снігірьов) архієпископ Черкаський і Канівський з 17 серпня 2020

У 2000 році Черкаська єпархія налічувала 320 парафій і 5 монастирів, у 2004 — 411 парафій, 224 священнослужителя (220 священиків і 4 диякона).

Количество просмотров: 969

Цей запис також доступний на: Russian

ОСТАННІ ПОДІЇ

ФОТОлітопис

КАЛЕНДАР НОВИН

Листопад 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Радио «ВЕРА»

Now Playing:

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!