Розбій посеред ночі: як відбувалося силове захоплення Свято-Троїцького собору в Ірклієві?

10 серпня 2023 р. Свято-Троїцький собор у с. Іркліїв Чорнобаївського благочиння був віроломно і підло захоплений представниками ПЦУ шляхом розбійного нападу. Порушуючи встановлений законом режим комендантської години, о 3-й годині ночі група приїжджих рейдерів, у кількості близько 30 осіб, увійшла на територію храму і силою проникла в його приміщення. Переважну більшість загарбників становили люди у формі військовослужбовців і “священики” ПЦУ, які подавали особистий приклад “войовничого благочестя” своїй “пастві”.

Орудуючи молотками, кувалдами і болгарками, злочинці зламали вхідні двері і службовий вхід до Вівтаря, відтіснивши кліриків і парафіян, які стали на захист святині. Загарбники намагалися знищити всі докази свого беззаконня, забираючи у людей мобільні телефони, на які велася фото- і відеозйомка події. Унаслідок силового захоплення тілесних ушкоджень зазнав клірик храму протоієрей Іоанн Лавришин, протистоячи численним рейдерам разом із невеликою групою парафіян, які чергували в храмі цієї ночі.

Важливо зазначити, що державні та правоохоронні органи Черкаської області проявили відкриту бездіяльність, проігнорувавши прохання громади Свято-Троїцького собору захистити їхній храм. Зокрема, на прохання забезпечити охорону собору від рейдерів у ніч на 10 серпня, Національна поліція не відгукнулася, а “оперативний” наряд прибув на місце події вже після того, як двері храму було виламано, а сам храм захоплено.

Нагадаємо, що після проведення 2 червня в сільському клубі Ірклієва так званих “зборів релігійної громади”, а по суті – зборів нецерковних людей, які без відома парафіян перевели храм до юрисдикції ПЦУ, на адресу громади лунали погрози щодо підготовлюваного захоплення Свято-Троїцького собору його новими “господарями”.

2 серпня ці погрози перейшли в дію, і група вороже налаштованих людей під керівництвом своїх “пастирів” – “священиків” ПЦУ Михайла Романюка та Антонія Лисенка влаштувала провокацію біля входу в собор на очах у його парафіян. Поки віряни молилися на подвір’ї храму, рейдери, застосовуючи силу, намагалися проникнути в приміщення собору. Тільки завдяки рішучості кліриків УПЦ та їхньої пастви храм тоді вдалося відстояти.

Але те, що не можна зробити в присутності людей вдень, за бажання, можна підступно і підло здійснити за їх відсутності вночі. Що і було зроблено представниками ПЦУ, порушуючи не тільки церковні закони, а й закони громадянські, які відкрито зневажили люди, що вважають себе “законослухняними” членами “Церкви українського народу”.

Настоятель Свято-Троїцького собору с. Іркліїв архієпископ Золотоніський Іоанн, його клірики та парафіяни будуть використовувати всі можливі засоби юридичного захисту для того, щоб повернути собі законне право на молитву в храмі, збудованому їхньою самовідданою працею. Віримо, що останнє слово в цьому нелегкому протистоянні залишиться за Богом!

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Авг