“Активісти” під Черкаським судом зламали руку жінці-іконописиці

6 червня 2024 року в Черкасах група радикально налаштованих “активістів” влаштувала чергову провокацію під будівлею Соснівського суду, де відбувалося засідання за обвинуваченням митрополита Черкаського і Канівського Феодосія за 161 ст. КК України за “образу почуттів віруючих”.

“Віруючі” активісти, чиї почуття ображає митрополит Феодосій самим своїм існуванням, сьогодні були особливо агресивні та розгнуздані. Крім дорогих поліпропіленових плакатів із блюзнірськими зображеннями Божої Матері та священнослужителів з образливими гаслами на них проти Української Православної Церкви й особисто проти Черкаського архієрея, цього разу на “активістах” також був фабрично виготовлений одяг із відповідною символікою та блюзнірськими написами. Нескладно припустити, що бюджети на ці провокації виділяються широкі.

Провокатори всіляко намагалися ображати віруючих черкащан, які прийшли до суду підтримати митрополита Феодосія, обзивали їх, били плакатами по голові та штовхали. Звісно, все це робилося “згідно з інструкціями” організаторів провокацій, щоб не потрапляло на фото та відео записи. Представники “незалежних” ЗМІ, як і водиться, знімали все в рамках “редакційного завдання” – тут бачу, тут не бачу і з відповідними коментарями.

Не на багато відрізнялися і дії правоохоронців, які повинні були захистити від хуліганів принижуваних на очах поліції віруючих людей – громадян України, але цього не відбувалося.

У пориві жорстокості й ненависті до православних вірян, які зібралися під судом, провокатори вкотре штовхнули в спину одну з парафіянок собору так, що та під час падіння поламала руку зі зміщенням кістки.

Парафіянка – іконописець і один з архітекторів Архангело-Михайлівського кафедрального Собору в Черкасах Н.Чернявська. Упродовж десятиліть вона створювала ескізи храмів, багато з яких нині прикрашають Черкащину. Як старший педагог єпархіальної іконописної школи, вона за десятиліття навчила мистецтву іконописання десятки учнів. Сотні ікон за життя Надії написані саме тією рукою, яку сьогодні покалічили “активісти”.

Побої з постраждалої художниці були зняті у відповідному мед.закладі. Було написано заяву в поліцію. Але чи дійде ця справа про фізичне знущання над вірянами до “підозри” активістів за 161 ст. КК України, їхнього “обвинувачення” і Суду – звичайно ж, питання риторичне.

Бити, принижувати і при цьому ще судити в Судах сьогодні можна тільки віруючих УПЦ.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Вересень 2024