Єпископ Антоній звершив Літургію та священницьку хіротонію на архієрейському подвір’ї на честь Різдва Христового в м. Черкаси (+ВІДЕО)
6 травня 2023 р., у день пам’яті св. вмч. Георгія Побідоносця, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію на архієрейському подвір’ї на честь Різдва Христового в м. Черкаси. Його Преосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, намісник подвір’я протоієрей Назарій Княжук і духовенство храму.
На Малому вході, за старанне служіння Церкві, з благословення митрополита Феодосія, єпископ Антоній возвів намісника архієрейського подвір’я ієрея Назарія Княжука в сан протоієрея.
За богослужінням було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.
Після Великого входу, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив ієрейську хіротонію над дияконом Владиславом Придибайлом.
Наприкінці Літургії архієреєм і духовенством було звершено молебень св. вмч. Георгію Побідоносцю, після якого єпископ Антоній звернувся до парафіян подвір’я зі словом проповіді.
***
Цього дня Православна Церква молитовно вшановує великомученика Георгія Побідоносця. У богослужбових текстах, присвячених святому воїну, його терпіння уподібнюється дорогоцінному алмазу – “адаманту”. За словом гімнографа, його, полум’яніючого вірою в Христа, “кували лиха і ізострили муки”, а також “різні тортури виснажили його тлінне тіло”.
Незважаючи на всі випробування, великомученик Георгій до останнього подиху залишився вірним Богу. Він не побоявся відкрито сповідати себе християнином перед римським Сенатом. “Я раб Христа, Бога мого, і, сподіваючись на Нього, постав серед вас зі своєї волі, щоб свідчити про Істину”, – говорив святий. “Що є Істина?” – запитав воїна один із сенаторів, повторивши запитання, поставлене Понтієм Пілатом засудженому Спасителю. “Істина є Сам Христос, гнаний вами. Ніщо в цьому мінливому житті не послабить мого бажання служити Богу”, – мужньо відповів страстотерпець.
За сміливість у християнському сповіданні, великомученик Георгій зазнав жорстоких тортур, після яких, у 303 р., він схилив голову під меч ката. Дивлячись на подвиг святого, до сонму християн приєдналося безліч людей. Уже через десять років після мученицької кончини страстотерпця, наступник імператора-гонителя Діоклетіана імператор Костянтин дав християнському віросповіданню довгоочікувану свободу.
Так, подвиг святого Георгія Переможця засвідчив істинність слів, сказаних пізніше святителем Іоанном Златоустом: “Смерть мучеників є утвердженням християнства та розрадою у бідах, що спіткають нас”.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 52
Цей запис також доступний на: Russian