Єпископ Антоній звершив Літургію в престольне свято Красногірського монастиря

19 серпня 2024 року, у свято Преображення Господнього, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії та благочинний у справах монастирів єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію у Свято-Покровському Красногірському жіночому монастирі. Це свято є престольним для обителі, один з головних храмів якої освячено на його честь.

Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок і духовенство монастиря.

На богослужінні молилися настоятелька Красногірського монастиря ігуменія Арсенія з сестрами, а також настоятельки жіночих монастирів Черкащини.

На Літургії було прочитано молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після заамвонної молитви єпископ Антоній звершив чин малого освячення води та освятив принесені на богослужіння плоди нового врожаю. Також відбувся велелюдний святковий Хресний хід.

Опісля архієрей виголосив проповідь про преображення як шлях духовного вдосконалення людини. Преображення Господа Іісуса Христа перед найближчими учнями на горі Фавор, за словом блж. Ієроніма Стридонського, стало “видовищем прийдешнього Царства і тріумфу Божої слави”. Водночас, осяявшись нетварним світлом, Христос показав, наскільки може змінитися й одухотворитися людська природа, яка долучається до божественної благодаті.

“Це свято несе в собі надзвичайну радість. Яка б не була погода на вулиці і в нашому серці, в цей день Господь являється кожному в пасхальному світлі, висвітлюючи скорботну душу”, – підкреслив архієрей.

Владика також звернув особливу увагу на те, як має преображатися душа ченця, який залишив світ заради любові до Бога і служіння Йому. Чернече життя, за словом архіпастиря, наповнене безліччю скорбот і падінь, які призводять іноді до відчаю.

Архієрей закликав ченців і черниць не погоджуватися з ворожими помислами, не впадати у відчай і неухильно слідувати за Христом. Адже за цю духовну працю Господь обов’язково нагородить подвижника благодатним осяянням, долучаючи його до вічного життя і того світла, яке Бог явив людям під час Свого Преображення.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Жовтень 2024