Керуючий Північним вікаріатством столиці взяв участь у заупокійній літії за жертвами Голодомору 1932-1933 років
22 листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Напередодні, 21 листопада, на території Державного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив заупокійну літію за безвинно постраждалими співвітчизниками.
Блаженнішому Владиці співслужили: Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископи – Макарівський Іларій, Боярський Феодосій, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій. За богослужінням молилося духовенство міста Києва.
Богослужбові піснеспіви виконав хор Київських духовних академії і семінарії під управлінням архімандрита Романа (Підлубняка).
Наприкінці літії Блаженніший Митрополит Онуфрій поклав квіти до меморіалу та звернувся до присутніх зі словом настанови:
«Дорогі отці і браття, ми сьогодні зібрались тут, щоби вшанувати пам’ять тих, хто загинув від супостатів невинною смертю, хто помер від голоду в ті часи, коли на нашу віру і Христову Церкву були гоніння. Ми прийшли на це місце, щоб згадати усіх, хто став жертвою за нас, просимо Бога, щоб простив їх вільні та невільні гріхи, поселив їх в райських оселях, а нам дав добрий розум, і щоб такі сторінки нашої історії більше не повторювалися. Нехай Господь береже всіх нас».
ДОВІДКА. Національний Музей «Меморіал Пам’яті Жертв Голодоморів в Україні» є центром увіковічення пам’яті людей, які загинули в роки голодоморів, коли в мирний час і за сприятливих кліматичних умов від голоду помирали мільйони. Сьогодні Меморіал є центром вшанування пам’яті померлих, місцем, де кожен має змогу пом’янути своїх безвинно убієнних родичів, співвітчизників та помолитися за їхні душі. Як відомо, тоталітарний більшовицький режим відняв уцих людей не лише свободу й право на життя, а й споконвічне право на гідне поховання за християнськими канонами, а їхні души були позбавлені належних похоронних обрядів.
Количество просмотров: 124
Цей запис також доступний на: Russian