Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній очолив Літургію в м.Корсунь-Шевченківський (+ВІДЕО)

22 грудня 2022 р., у свято Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній очолив Божественну літургію в Аннозачатіївському боковому приділі храмі Спаса Нерукотворного м. Корсунь-Шевченківський. Високопреосвященнішому владиці співслужили митрополит Черкаський і Канівський Феодосій та вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній. Архієреям співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Корсунь-Шевченківського округу і настоятель храму протоієрей Іоанн Налапко, благочинний Городищенського округу протоієрей Іоанн Жигало, благочинний Шполянського округу протоієрей Володимир Скрипничук і духовенство Черкаської та Бориспільської єпархій.

За богослужінням молились настоятелька Покровського Красногірского монастиря ігуменія Арсенія, Спасо-Преображенського Стеблівського монастиря ігуменія Манефа і Свято-Миколаївського Лебединського монастиря ігуменія Ніколая.

Перед початком богослужіння митрополитом Феодосієм до храму було привезено черевичок і частку мощей святителя Спиридона Триміфунтського, які були урочисто зустрінуті духовенством і парафіянами храму.

На Літургії було піднесено сугубу молитву за мир в Україні.

Після читання Євангелія, митрополит Антоній звернувся до віруючих зі словом проповіді. Архієрей розповів про те, яким дивовижним чином у святих богоотців Іоакима і Анни народилася довгоочікувана донька, яку вони присвятили Богу. Владика зазначив, що приклад цієї подружньої пари вчить нас таким законам духовного вдосконалення, як надія на Бога; подяка Богові; відповідальність в обіцянках, які ми даємо Богові, і послух Богові всупереч докорам з боку людей.

Наприкінці богослужіння було звершено молебень свт. Спиридону Триміфунтському і св. прав. богоотцям Іоакиму і Анні.

Після Літургії митрополит Антоній побажав вірянам, щоб молитви святих богоотців допомагали їм іти вузьким шляхом у Царство Христове. Архієрей також привітав настоятеля і парафіян собору з престольним святом, закликавши всіх залишатися вірними канонічній Церкві, не піддаючись спокусам з боку тих, хто хибно ставиться до духовного життя. Митрополит Антоній подякував митрополиту Феодосію за можливість спільної молитви в цей святковий день, коли всі ми наповнюємося духовною благодаттю, заново переживаючи євангельські події.

Своєю чергою, митрополит Феодосій подякував високому гостю за відвідини Черкаської єпархії та висловив архієрею слова підтримки в непростий час випробувань для єпископату, духовенства та всіх вірних чад Української Православної Церкви. На згадку про спільне богослужіння митрополит Феодосій передав у дар митрополиту Антонію ікону свт. Спиридона Триміфунтського.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

« Авг