Выбрать страницу

У Лебединському монастирі відбулося святкування на честь святого сповідника Авакума

21 липня 2023 р., у свято 15-річчя перенесення мощей преподобносповідника Авакума на Черкащину, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії та благочинний у справах монастирів єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію у Свято-Миколаївському Лебединському жіночому монастирі.

Преосвященному владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко, благочинний Городищенського округу протоієрей Іоанн Жигало, благочинний Шполянського округу протоієрей Володимир Скрипничук, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м.Черкаси протоієрей Олексій Демченко, духовенство обителі та гості у священному сані.

На богослужінні молилися настоятелька Лебединського монастиря ігуменія Ніколая з сестрами.

На Літургії було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після заамвонної молитви архієрей разом із духовенством, сестрами, парафіянами обителі та прочанами звершили Хресний хід територією монастиря. Потім було відслужено молебень преподобносповіднику Авакуму, після якого єпископ Антоній виголосив проповідь про духовний подвиг цього святого і значення молитов святих для спасіння віруючих людей.

Архієрей розповів про те, як прпсп. Авакум переживав гоніння за віру у важкі 30-ті роки минулого століття. Він пройшов через заслання на Соловках, а перед другим ув’язненням святого розбив параліч, що врятувало його від нових репресій.

“Сповідник Авакум отримав особливе Боже благословення – бути старцем Черкаської землі”, – зазначив архіпастир. Наслідуючи прп. Амвросія Оптинського, він був християнським оптимістом і ніколи не скаржився на життя, незважаючи на безліч випробувань, що випали на його долю.

У Свято-Миколаївському Лебединському монастирі святий провів останні 12 років життя, насичених багатьма духовними подвигами. Після пережитого інсульту він не міг самостійно пересуватися. Радісним послухом і Божим благословенням для сестер обителі була можливість супроводжувати духівника від келії до храму.

“До кінця своїх днів преподобний залишався променистим старцем, який розповсюджував благодать Святого Духа. Він володів дарами розважливості, прозорливості та іншими духовними даруваннями, які мали святі старці”, – наголосив єпископ Антоній.

Архіпастир звернув увагу вірян на те, що відтоді, як час розпочав свій хід, земля народжувала і продовжує народжувати святих. І що більше існує цей світ, то більше святих клопочуть про нас перед Богом. Багатьох із них ми знаємо, але більшість із них нам невідомі. Але при цьому всі вони перебувають поруч із нами і моляться за нас.

“Коли на нас нападе страх самотності, коли ми опинимося в меншості, коли буде здаватися, що вся лавина безбожного і страшного світу навалюється на нас, на наш захист стане все небесне воїнство святих!” – підбадьорив віруючих владика Антоній.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 44

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!