Выбрать страницу

ВОСКОМАСТИХ для освячення храмів виготовляється у Черкаській єпархії за традиційним рецептом (+ВІДЕО)

Воскомастих, або воскомастика (від грецького κηρομαστίχη — κηρός «віск» + μαστίχη — «мастика») — запашна сполучна суміш, що використовується в богослужінні Православної церкви при освяченні храму. Крім того, Воскомастих використовують для вкладення часток святих мощей у ковчег та в Антимінс. Історично, у Візантії, святі Престоли споруджувалися з мармуру або іншого каменю і Воскомастих служив основною сполучною речовиною, склеюючи окремі частини храмового Престолу воєдино.

У сьогоднішній практиці освячення дерев’яних і кам’яних церковних Престолів, Воскомастих використовують для розливання на кути та стовпи Престолу, заливаючи їм цвяхи, що скріплюють Престол. Також розігрітим Воскомастихом кріпиться у спеціальному поглибленні Престолу частка мощей мучеників, що поміщається всередину Престолу. Крім практичного значення Воскомастих має ще й значення символічне: він образно представляє ті аромати, з якими було поховано тіло Господа нашого Іісуса Христа, служить знаменням міцної любові Христової і зображує з’єднання Христа з віруючими людьми. Так, святий Симеон Солунський пише про це наступне: «бере ієрарх посудину, де знаходиться віск і мастика з ароматами, смирною, алоєм та іншими речовинами, які всі образують поховання Спасителя, так як і найсвятіша трапеза образує собою живоносний гроб Христов; віск і мастика з’єднуються з ароматами тому, що ці клейкі речовини тут необхідні для зміцнення та з’єднання трапези з кутами Престолу; у поєднанні своєму всі ці речовини представляють любов до нас і поєднання з нами Христа Спасителя, які Він простягнув навіть до смерті».

З чого має складатися справжній Воскомастих?

 Згідно з описами візантійських Євхологіїв XI ст., а також вітчизняних древніх Чиновників, до складу Воскомастиху обов’язково мають входити:
1. ЧИСТИЙ БДЖОЛИНИЙ ВІСК, а також у рівних частинах:
2. МАСТИКА (смола, що видобувається з мастикового дерева, Pistacia Lentiscus, яке росте на острові Хіос у Греції),
3. МАРМУРОВА КРИХТА (перетертий на порошок “цукровий” мармур),
4. СМИРНА, ЛАДАН, НАТУРАЛЬНІ БЛАГОВОННЯ.

Для освячення святих Престолів та Антимінсів у Черкаській єпархії виготовляється Воскомастих за класичною традиційною рецептурою з чистого бджолиного воску з пасік Красногірського Золотоніського жіночого монастиря, Мастики з острова Хіос (Греція), товченого італійського чи грецького мармуру.

У зв’язку з тим, що низка основних інгредієнтів, необхідних для виготовлення справжнього Воскомастиху (як Мастика Pistacia Lentiscus з о.Хіос, натуральна смирна, або якісний мармур), є сьогодні рідкістю, традиційне виготовлення Воскомастиху для багатьох єпархій останнім часом виявляється скрутним, а іноді й неможливим. Черкаська єпархія, маючи таку можливість, пропонує монастирям та храмам Української Православної Церкви БЕЗКОШТОВНО надавати зварений за всіма правилами Воскомастих у кількості, потрібній для освячення кожного храму. Телефон для зв’язку +38 096 295 38 38 (Роман).

Количество просмотров: 205

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

Подписывайтесь на наши каналы в Telegram, Яндекс.Дзен и в других соц.сетях...

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!