Архієпископ Феодосій очолив Літургію престольного свята у Бабиному Яру

6 листопада, в день святкування ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, архієпископ Боярський Феодосій звершив Божественну літургію у храмі на честь цієї чудотворної ікони в Бабиному Яру в м.Києві.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний Другого шевченківського благочиння протоієрей Віталій Бойко, настоятель храму протоієрей Сергій Темник, голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи протоієрей Віктор Яценко та духовенство столиці.

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

Після закінчення богослужіння відбувся Хресний хід навколо храму з заупокійною літією про почилих жертв Бабиного Яру. На завершення богослужіння архієпископ Феодосій передав настоятелю, духовенству та громаді храму привітання з престольним святом від Блаженнішого Митрополита Онуфрія і вимовив проповідь.

Храм Бабиного Яру – місце молитви і пам’яті про сотні тисяч жертв нацизму. У Бабиному Яру з 1941 по 1943 роки відбулося страшне за масштабами, заздалегідь сплановане і прораховане до деталей вбивство мирних жителів – євреїв, українців, росіян, ромів, переважно похилого віку, жінок, дітей. Тут були віддані болісній смерті військовополонені, комуністи з сім’ями, гравці київського «Динамо», партизани, підпільники, моряки Дніпровської флотилії, православні священики, які відмовилися, незважаючи на страшний тиск, проголошувати в церквах молитви за здоров’я фюрера і рятували від розстрілу євреїв. Протягом двох років жертв, які просили про пощаду, колонами вели до місця страти – по-звірячому били, вбивали. Людей розстрілювали на краю обриву або змушували спуститися вниз, лягти на трупи, а потім лежачих – методично розстрілювали.
Православна Церква свято зберігає пам’ять про трагедію Бабиного Яру, про праведників, мучеників, про їхні подвиги. У 2000 році на місці їх мученицької смерті був встановлений поклінний хрест, а в 2012 році освячено каплицю. Богослужіння проходять у тимчасовому храмі на честь ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”, розташованому поруч з каплицею.

Вересень 2024
« Сер