Архієпископ Іоанн звершив Літургію в день 180-річчя Архангело-Михайлівського храму м. Городище (+ВІДЕО)

11 серпня 2024 року, в Неділю 7-му після П’ятидесятниці та 30-ту річницю канонізації св. мч. Даниїла (Мліївського), з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн звершив Літургію в Архангело-Михайлівському храмі м. Городище.

Високопреосвященнішому владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Городищенського округу і настоятель храму протоієрей Іоанн Жигало, духовенство Черкаської єпархії та гості у священному сані.

На Літургії було прочитано молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після богослужіння прочани звершили святковий Хресний хід, після якого було відслужено молебень святому мученику Даниїлу (Мліївському).

Поточний рік є ювілейним не тільки для всіх черкащан, які вшановують пам’ять мученика Даниїла, а й для вірян м. Городище. Храму на честь Архістратига Михаїла сьогодні виповнилося 180 років. У 1844-му році він був споруджений на місці церкви на честь Різдва Пресвятої Богородиці, що проіснувала на цьому місці теж понад 100 років. За радянських часів у приміщенні храму діяв спортивний клуб.

Після довгоочікуваного відродження Церкви двері Михайлівського храму були знову відчинені для його парафіян. Досі в ньому відчувається подих старовини. Склепіння храму прикрашають стародавні й рідкісні графітові розписи, роблячи його унікальною пам’яткою архітектури.

Наприкінці спільної молитви архієпископ Іоанн виголосив проповідь про духовний подвиг ревного захисника Православ’я від польської експансії у XVIII ст. – мученика Даниїла Черкаського. Його життєвий шлях проходив зовсім недалеко від Городища – у довколишньому селі Мліїв. “Я готовий померти за свою віру” – ці слова святого стали сенсом усього його життя і, врешті-решт, здійснилися в його героїчній кончині.

На завершення урочистостей архієпископ Іоанн привітав настоятеля і вірян із пам’ятною датою в житті Свято-Михайлівської парафії. Усі присутні на богослужінні отримали з рук архіпастиря в дар брошуру-фотоальбом, видану до ювілею храму.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Вересень 2024