Архієрейська Літургія у свято свт. Миколая Чудотворця в Іоанно-Богословському храмі с. Головківка (+ВІДЕО)

19 грудня 2023 року, у свято свт. Миколая, архієпископа Мир Лікійських, чудотворця, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Іоанно-Богословському храмі с. Головківка Чигиринського округу.

Преосвященному владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м. Черкаси протоієрей Олексій Демченко, настоятель храму протоієрей Ігор Коркоць і клірик кафедрального собору ієромонах Єлисей (Леошек).

На богослужінні було прочитано молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці Літургії архієрей із духовенством і парафіянами храму звершили святковий Хресний Хід, після якого було відслужено молебень свт. Миколаю Чудотворцю. Після спільного моління єпископ Антоній звернувся до віруючих зі словом проповіді.

Архіпастир привітав усіх із днем пам’яті великого угодника Божого, зазначивши, що для всієї Церкви святитель Миколай став “правилом віри і образом кротості”. Про це свідчить і богослужбовий тропар, і саме життя святого. Він захищав християнську віру від аріанської єресі на I Вселенському Соборі. Водночас, він служив Богу і людям, будучи кроткою і смиренною людиною.

“Якщо в нас буде хоч частинка кротості та смирення, ми уподібнимося святителю Миколаю”, – переконаний владика Антоній. На думку архієрея, без цих чеснот неможливо виконувати інші заповіді Господні. “Саме кротість і смирення зберігають позбавлений віри і любові світ від знищення”, – запевнив вірян архіпастир.

Після богослужіння маленькі парафіяни Іоанно-Богословського храму душевно привітали архієрея і священиків зі святом на честь великого ієрарха Церкви Христової – святителя Миколая. Дітям було вручено солодкі подарунки на пам’ять про зимове торжество, на яке щорічно чекають усі православні християни. Адже в цей день кожен може доторкнутися душею до тієї доброти і щедрості, якими був наділений Мирлікійський чудотворець.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Авг