Богослужіння Світлого Христового Воскресіння в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

У ніч з 15 на 16 квітня 2023 р., з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив богослужіння свята Воскресіння Христового в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Його Преосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

Нічна служба розпочалася з пасхальної полуношниці, наприкінці якої Святу Плащаницю занесли до вівтаря на ознаменування очікування дива Воскресіння Христового.

Богослужіння святкової утрені розпочалось Хресним ходом навколо кафедрального собору. У сутінках ночі черкащани піднесли Богу славословну молитву: “Воскресение Твое, Христе Спасе, Ангели поют на Небесех и нас на земли сподоби чистым сердцем Тебе славити”.

Потім, перед зачиненими дверима собору, який символізує в цей момент Гроб Господній, єпископ Антоній, разом із духовенством, привселюдно виголосили радісну звістку про Воскресіння Христове співом тропаря: “Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ, и сущим во гробех Живот даровав”.

Після входу вірян до храму почалося богослужіння пасхальної утрені. Слухаючи надихаючі піснеспіви свята, богомольці зміцнилися надією на те, що воскреслий Бог не забариться допомагати всім, хто вірний Йому і Його Святій Церкві. “Воскрес Христос, і впали демони! Воскрес Христос, і радіють ангели! Воскрес Христос, і торжествує життя!” – ці рядки з Огласительного Слова свт. Іоанна Златоуста звучать сьогодні по-особливому натхненно.

Після святкової утрені в кафедральному соборі Черкас було звершено Літургію, на якій було піднесено сугубу молитву за Церкву, що зазнає гонінь.

Святе Євангеліє на богослужінні, за пасхальною традицією, було прочитано різними мовами.

Літургія завершилася чином освячення Артоса – квасного хліба, що символізує присутність серед віруючих Господа Іісуса Христа – істинного “Хліба життя” (Ін. 6:35).

Наприкінці Літургії єпископ Антоній звернувся до парафіян собору з архіпастирським словом. Після служби духовенство освятило великодні приношення парафіян. Раннього святкового ранку православні черкащани розійшлися по домівках, вітаючи один одного, своїх друзів і родичів радісною звісткою: “Христос Воскрес! Воістину Воскрес!”.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Октябрь 2024