Божественна літургія у свято Покрови Пресвятої Богородиці в кафедральному соборі м.Черкаси

14 жовтня 2024 року, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Преосвященному владиці співслужило духовенство собору.

На Літургії було прочитано молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці богослужіння архієрей із духовенством звершили славлення святу Покрова Пресвятої Богородиці, після чого єпископ Антоній звернувся до парафіян із проповіддю. Архіпастир привітав черкащан з урочистістю на честь Божої Матері та розповів про чудесне явлення Цариці Небесної блаженному Андрію у Влахернському храмі Константинополя в середині X століття.

Владика також зазначив, що пізніше блаженному Андрію було явлено ще одне чудесне одкровення. У незвичайному баченні він був піднесений у райські обителі, де не побачив Пречистої Діви. На здивоване запитання він почув від Ангела таку відповідь: “Пані наша світлозарна, Цариця небесних сил і Богородиця не перебуває зараз тут, бо вона перебуває в тому тлінному світі заради підтримки і допомоги тим, хто закликає Сина Її єдинородного, і Слово Боже, і Її всесвяте ім’я”.

Підкресливши, що Божа Матір завжди незримо перебуває серед віруючих людей, єпископ Антоній закликав вірян якомога частіше звертатися до Неї за молитовною допомогою.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Октябрь 2024