Божественна літургія у свято свв. апп. Петра і Павла в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

12 липня 2023 р., у свято святих первоверховних апостолів Петра і Павла, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний архієрей Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, ключар кафедрального собору протоієрей Олексій Демченко та духовенство собору.

На Літургії було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після Великого входу, з благословення митрополита Феодосія, єпископ Антоній звершив ієрейську хіротонію над кліриком Черкаської єпархії дияконом Борисом Ващенком.

На завершення богослужіння архієреєм і духовенством було звершено молебень святим первоверховним апостолам Петру і Павлу, після якого єпископ Антоній звернувся до парафіян собору з архіпастирським словом. У своїй проповіді владика розповів про непростий шлях, який пройшли ці учні Христові. Їхнє служіння було різним, як і особистості самих апостолів були різними. Але, за дивовижним Промислом Божим, Петро і Павло відійшли до Господа в один день. І цей день ми сьогодні відзначаємо як свято на їхню честь.

Архіпастир також звернув увагу слухачів на незаперечний факт: ніщо не може стати перешкодою для людини, щоб стати апостолом. Кожен може бути апостолом у своїй сім’ї, коли, за словом Священного Писання, “чоловік, що не вірує, освячується жінкою віруючою, а дружина, що не вірить, освячується чоловіком, що вірує” (1 Кор. 7:14). Тоді, на думку архієрея, людина стає справжнім апостолом, навертаючи ближнього до Христа. Також і в робочому середовищі начальник, який сповідує себе християнином, може привернути до своєї віри підлеглих, які наслідуватимуть його приклад. Таким чином, кожен віруючий може нести апостольське служіння, проповідуючи Євангеліє і втішаючи людей у непростий час.

“Бажаю всім православним бути відповідальними до свого високого звання християнина. Ми повинні пам’ятати і розуміти, що ми покликані стати апостолами – свідками істини православної віри”, – закликав черкаську паству єпископ Антоній.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Октябрь 2024