Божественна літургія у свято Хрещення Господнього в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси (+ВІДЕО)

19 січня 2024 року, у свято Богоявлення, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси. Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці Літургії з проповіддю до парафіян звернувся Керуючий єпархією митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, який прибув на богослужіння після судового засідання. Архієрей привітав паству зі святом Хрещення Господнього. Цього дня Спаситель, Який не мав потреби в очищенні від гріхів, увійшов у річку Йордан, щоб “освятити вод єство”. Перебуваючи на землі, Месія освятив усі земні стихії. Прп. Симеон Новий Богослов каже, що Своїм Вознесінням Він освятив повітряну стихію, похованням у гробі Христос освятив стихію землі, а Хрещенням у Йордані Він освятив водну стихію.

Владика підкреслив, що Господь дає людині незриму благодать через видимі, матеріальні речі. Так, під виглядом хліба і вина вірянин вкушає Тіло і Кров свого Спасителя, а занурюючись у купіль під час Хрещення, отримує духовну благодать за допомогою води. Такі ж благодатні властивості, за словом архієрея, має і вода, освячена за особливим чином у свято Богоявлення, яку християнин п’є для преображення і спасіння своєї душі, просвіти розуму і прощення гріхів.

Після проповіді митрополит Феодосій звершив чин Великого освячення води на площі перед кафедральним собором. Разом із духовенством архіпастир молився за те, щоб Господь Духом Святим відвідав кожного, хто з вірою та благоговінням вживатиме святу воду й окроплятиме нею свої оселі.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Жовтень 2024