Божественна літургія в 30-ту річницю канонізації св. мч. Даниїла (Мліївського) в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси

11 серпня 2024 року, в Неділю 7-му після П’ятидесятниці та 30-річчя канонізації св. мч. Даниїла (Мліївського), з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси. Архієрею співслужило духовенство собору.

На Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після закінчення Літургії архієрей звернувся до парафіян собору зі словом проповіді. Єпископ Антоній докладно розповів черкаській пастві про життєвий шлях мученика Даниїла (Мліївського), відзначивши його мужність у стоянні за Православну віру.

За свою духовну стійкість святий сподобився зазнати від уніатських катів страту, схожу на ту, яку пережив Христос Спаситель. Святого мученика обезголовили, а потім насадили його чесну главу на кілок, прибивши її посередині великим залізним цвяхом.

На завершення архіпастирської настанови, архієрей закликав вірян рішуче боротися з усіма спокусами, зберігаючи навіть у малих вчинках вірність Богові, щоб під час більш важких випробувань ще старанніше проявити цю вірність у духовному подвизі.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Вересень 2024