Божественна літургія в Неділю 10-ту після П’ятидесятниці в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

13 серпня 2023 р., у Неділю 10-ту після П’ятидесятниці, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Його Преосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк і благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак.

На богослужінні було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

На Малому вході, з благословення керуючого єпархією, єпископ Антоній нагородив клірика Черкаського благочиння протоієрея В’ячеслава Клименка правом носіння митри.

Наприкінці Літургії архієрей звернувся до парафіян собору зі словом проповіді на євангельське читання недільного дня. Господь Іісус Христос сказав Своїм учням в особистій бесіді: “якщо матимете віру з гірчичне зерно, і скажете горі цій: “Перейди звідси туди”, і вона перейде, і нічого не буде неможливого для вас” (Мф. 17:20).

Владика зазначив, що в душі у кожної людини є свої гори або навіть гірські хребти, якими є її гріхи і пристрасті. Вершину цих гір, часом, складно навіть розгледіти – настільки високо підносяться гріховні помисли. Саме ці гори, на думку архієрея, перш за все, Христос закликає зрушити в сьогоднішньому Євангелії.

Навіть маючи малу віру, розміром з гірчичне зерно, людина вже зможе зрушити з місця таку гору, подібно до того, як це зробила прп. Марія Єгипетська. Силою віри вона не тільки прибрала з душі гору блуду, а й змогла зрушити з місця безліч гір гріха через подвижницьке життя в пустелі.

“Віра у Всесильного і Всемогутнього Христа може творити чудеса!” – підкреслив архіпастир, побажавши вірянам подолати всі внутрішні перешкоди, що заважають їм на шляху до Царства Небесного.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Вересень 2024