Божественна літургія в Неділю про митаря і фарисея в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

25 лютого 2024 року, в Неділю про митаря і фарисея, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, ключар кафедрального собору протоієрей Олексій Демченко та духовенство собору.

На Літургії було піднесено сугубу молитву за здоров’я хворого митрополита Феодосія. Після перенесеного гіпертонічного кризу, спричиненого черговим обшуком СБУ в резиденції архієрея і врученням йому четвертої підозри, Керуючий Черкаською єпархією потребує подальшого лікування під наглядом лікарів.

Після закінчення Літургії єпископ Антоній звернувся до вірян зі словом духовної настанови. Архієрей провів історичні паралелі між святителем Тихоном – сповідником 20 століття, пам’ять якого вшановували минулого тижня, і нинішньою ситуацією, пов’язаною з кримінальним переслідуванням митрополита Феодосія та інших ієрархів УПЦ.

Архіпастир наголосив, що як для святителя Тихона, так і для митрополита Феодосія та всіх гнаних архієреїв, захист Православної віри і Православної Церкви є першочерговими завданнями їхнього служіння. Владика нагадав віруючим, що у вітальному слові в день вступу на Черкаську кафедру митрополит Феодосій озвучив головну мету свого служіння – пошук і виконання волі Божої. На досягнення саме цієї мети були спрямовані всі його архіпастирські труди впродовж трьох із половиною років перебування на Черкащині.

На завершення проповіді, єпископ Антоній попросив у черкащан молитов про якнайшвидше одужання митрополита Феодосія, щоб незабаром він зміг знову молитися разом зі своєю паствою.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Октябрь 2024