Ієрарх Єрусалимського патріархату, член правозахисного об’єднання “Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації”, виступив із закликом на підтримку УПЦ

Ієрарх Єрусалимського патріархату архієпископ Севастійський Феодосій виступив зі зверненням до християнських церков світу, в якому описав скрутне становище Української Православної Церкви і закликав стати на захист духовенства і вірян УПЦ.

“Атаки на архієреїв, священиків, ченців і черниць, захоплення Церков і монастирів, погрози заборони Церкви, яка присутня в Україні вже тисячу років і є першою, найстарішою і найдавнішою церквою в Україні. Мовчання перед переслідуванням цієї Церкви, очолюваної Блаженнішим митрополитом Онуфрієм, та архієреями, які служать цій Церкві з відданістю та щирістю, а також отцями та ченцями, є неприпустимим. Народ цієї Церкви прив’язаний до неї і твердо тримається за свою приналежність до неї”, – йдеться в повідомленні.

Ієрарх звернув увагу на той факт, що в Україні відбувається переслідування вірян за їхню приналежність до канонічного Православ’я і закликав не залишатися байдужими до цього питання.

“Пригноблення, з якими стикається законна і канонічна православна Церква в Україні, повинні привернути увагу всіх християнських Церков, правозахисних і гуманітарних організацій, тому що такого роду пригноблення є формою релігійного переслідування. Наші брати у Христі цілеспрямовано зазнають переслідувань за свою приналежність до законної православної Церкви. Дуже важливо вимагати від влади в Києві, щоб вона зупинила свою агресивну діяльність і неприйнятне та необґрунтоване переслідування цієї братньої Церкви”, – сказав ієрарх.

Архієрей, який є членом міжнародного правозахисного об’єднання “Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації”, від імені Єрусалимського патріархату, висловив підтримку єпископату, духовенству та вірянам УПЦ.

“З Єрусалима ми висловлюємо наше солідарне ставлення до Церкви в Україні, її єпископів, священиків і народу. Ви присутні в наших молитвах, і ми молимося, щоб Бог зберігав вас у ці важкі часи, коли ви піддаєтеся переслідуванню системою, яка не бажає добра Православній Церкві, метою якої є ви, як послідовники споконвічної та єдиної канонічної Православної Церкви в Україні”, – підсумував архієпископ Феодосій.

За матеріалами сайту Raskolam.net

Жовтень 2024