Выбрать страницу

Єпископ Антоній молитовно вшанував образ Пресвятої Богородиці “Дубенська” в Красногірському монастирі

29 травня 2024 року, в день Преполовення П’ятидесятниці та свято ікони Пресвятої Богородиці “Дубенська” (“Красногірська”), з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії та благочинний у справах монастирів єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію у Свято-Покровському Красногірському жіночому монастирі.
Преосвященному владиці співслужили благочинний Драбівського округу протоієрей Димитрій Івануса, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок, духовенство Золотоніського благочиння та гості у священному сані.

На Літургії молилися настоятелька Красногірського монастиря ігуменія Арсенія з сестрами.

На богослужінні було прочитано молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після Літургії архієрей із духовенством звершили молебень з акафістом перед шанованим у Красногірській обителі образом Божої Матері “Дубенська”. Наприкінці спільної молитви єпископ Антоній звернувся до парафіян і паломників зі словом проповіді.

Також у цей святковий день було звершено традиційний Хресний хід територією монастиря, під час якого на монастирському кладовищі було
відслужено літію на могилах митрополита Ніжинського і Прилуцького Іринея (Семко) і спочилих насельниць обителі.

***
Поява святинь на дереві – непояснене досі наукою чудо, через яке Господь зміцнює віру християн. Церковна історія зберігає пам’ять про відображення на дереві образу Хреста Господнього і появу шанованих ікон.

Не обійшли стороною чудесні події і православну Черкащину. Так, згідно з переказами, чернець, що прибув у XVII ст. на Красну Гірку з Константинополя за велінням Божої Матері, яка з’явилася йому у видіннях, був першим, хто оселився тут відлюдником. Він молився перед вирізаним ним на корі дерева образом, що отримав назву Корецької ікони Божої Матері. Незабаром ченцям, які зібралися навколо пустельника, була явлена на дубі нова ікона Цариці Небесної.

Перш ніж зняти ікону з дерева, братія довго молилася, просячи в Богородиці благовоління перенести Її образ до храму в ім’я св. вмч. Георгія Побідоносця, а потім до побудованого в 1680-1687 рр. дерев’яного Покровського храму. Ікону помістили над царськими вратами. Відтоді, за її чудесним походженням і за чудотворіннями, що були від неї, цю ікону сугубо шанують чернеча братія і місцеві жителі.

Нині в Красногірському монастирі є два списки Дубенської ікони: невеликих розмірів шанований образ в окладі розміщений у кіоті на північній стіні храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці; інший, більш ранній список ікони – у вівтарі того ж храму.

Святкування Дубенської ікони Пресвятої Богородиці в день Преполовення П’ятидесятниці було встановлено на згадку порятунку від пожежі та епідемії віспи. Цього дня шанований список ікони обносять хресним ходом усіма келіями і приміщеннями Красногірського монастиря з читанням Акафіста Божій Матері.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 52

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!