Єпископ Антоній звершив Літургію у свято Різдва Іоанна Предтечі у Спасо-Преображенському Стеблівському монастирі (+ВІДЕО)

7 липня 2023 р., у свято Різдва Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії та благочинний у справах монастирів єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію у Спасо-Преображенському Стеблівському жіночому монастирі. Його Преосвященству співслужили благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко, благочинний Шполянського округу протоієрей Володимир Скрипничук, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м.Черкаси протоієрей Олексій Демченко та духовенство Шполянського благочиння.

На богослужінні молилися настоятелька монастиря ігуменія Манефа з сестрами.

На Літургії було піднесено молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці богослужіння було звершено молебень Хрестителю Господньому Іоанну, після якого єпископ Антоній звернувся до богомольців із проповіддю про мету проповідницького служіння Предтечі. “За все життя Іоанн не створив жодного дива. Але не для цього він був посланий Богом у світ. Він був посланий для того, щоб стати вчителем покаяння”, – зазначив архіпастир.

***
Обставини народження видатних подвижників завжди були чудесними. Не оминула ця закономірність і сім’ю Іоанна Предтечі. Його мати Єлизавета довго була безплідна. За невіру в народження сина, батько Хрестителя – священик Захарія, за попущенням Божим, став німим. І лише коли немовля з’явилося на світ, обоє батьків отримали розраду і зцілення від своїх недуг.

Іоанн був єдиною і довгоочікуваною дитиною у подружжя. Проте, розуміючи, що народження хлопчика відбулося з волі Божої, смиренні батьки зважилися віддати сина на служіння Господу. І місцем такого служіння Пророк вибрав Іудейську пустелю.

Примітно, що початок християнству було покладено в пустелі. Тільки в тиші, мовчанні та спокої можна відчути подих благодаті, привчитися до нерозсіяної молитви і досягти висот богопізнання. У пустелі проповідував Предтеча, у пустелі готувався до суспільного служіння Спаситель. Зрештою, в пустелі подвизалися отці Церкви, які склали для нас духовні повчання, актуальні в усі часи.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Жовтень 2024