Єпископ Антоній звершив Літургію в престольне свято Свято-Покровського храму м. Корсунь-Шевченківський (+ ВІДЕО)
14 жовтня 2023 року, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію у Свято-Покровському храмі свого титульного міста. Архієрею співслужили благочинний Корсунь-Шевченківського округу протоієрей Іоанн Налапко, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м. Черкаси протоієрей Олексій Демченко (будівничий і почесний настоятель Покровського храму), настоятель храму ієрей Євгеній Герасименко та духовенство Корсунь-Шевченківського благочиння.
За богослужінням молилася настоятелька Спасо-Преображенського Стеблівського жіночого монастиря ігуменія Манефа.
На Малому вході, з благословення митрополита Феодосія, єпископ Антоній удостоїв кліриків Корсунь-Шевченківського благочиння богослужбових нагород: ієрея Михаїла Коваленка – права носіння золотого наперсного хреста, ієрея Андрія Малєнного – права служіння з палицею.
На богослужінні було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.
Після заамвонної молитви єпископ Антоній освятив новонаписану ікону Покрови Пресвятої Богородиці для Покровського храму м. Корсунь-Шевченківський. Після цього духовенство звершило Хресний хід навколо храму, після закінчення якого було проспівано славлення святу.
Після закінчення Літургії єпископ Антоній звернувся до вірян з архіпастирським словом. Наприкінці проповіді архієрей привітав парафіян із храмовим святом і 20-річчям від дня заснування парафії. У зв’язку з пам’ятною датою і в благословення за старанні труди на благо Святої Православної Церкви, архіпастир вручив настоятелю парафії ієрею Євгену Герасименку високу нагороду Української Православної Церкви – орден Хрещення Русі.
***
Цього дня ми згадуємо подію, що сталася в 10 столітті у Влахернському храмі Константинополя. Погляду двох співмолитовників – Андрія і Епіфанія – під час богослужіння з’явилася Пресвята Богородиця, супроводжувана Ангелами і сонмом святих. Крокуючи великим простором храму, Пречиста Діва підносила Богу молитви за кожне вірне Йому чадо. Закінчивши молитву, Вона зняла з голови покривало (омофор) і розпростерла його над парафіянами.
Святі Андрій і Епіфаній не тільки змогли при велелюдді здійснювати молитву, а й зуміли перенести таку молитву в область споглядання. Святі отці кажуть, що перебуваючи в стані споглядання, для людини вже перестає існувати навколишній матеріальний світ. У цей момент Господь відкриває подвижнику невидимі області іншої, неземної дійсності. Це світ святих, доступ до споглядання якого відкривається лише святим душею людям.
Святитель Ігнатій (Брянчанінов) нагадує, що вчення молитві має стати справою життя християнина. Духовний світ пізнається в душевній простоті, а значить навчитися молитви ми зможемо лише тоді, коли з душі спаде все наносне, а залишиться лише щира віра в те, що без покаянного очищення серця неможливо стати справжнім молитовником.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 83
Цей запис також доступний на: Russian