КОМЕНТАР ЗМІ архієпископа Феодосія про зустріч Президента В.Зеленського з патріархом Варфоломієм

Зеленський зміцнив свій авторитет в очах мільйонів віруючих – News24UA.

У ЗМІ з’явилося багато інтерпретацій того, що сталося під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського та Патріарха Константинопольського Варфоломія. Архієпископ Боярський Феодосій прокоментував підсумки цієї зустрічі для News24UA.

«Я думаю, що неправильно зараз гадати і припускати, давати свої оцінки заходу, про реальний хід якого знають тільки його учасники, — зазначив ієрарх УПЦ. — На мою думку, у сто крат важливіше слова, які були сказані в ході цієї зустрічі Володимиром Зеленським щодо формули взаємодії держави і Церкви. Він чітко і однозначно дав усім зрозуміти свою позицію — влада не повинна втручатися в церковні справи».

На переконання архієпископа Феодосія, «це слова справжнього державника і людини, яка усвідомлює свою відповідальність за збереження стабільності у ввіреній йому народом країни». Високопреосвященніший владика висловив сподівання, що за цими словами стоїть тверда позиція Президента.

«Таким підходом Зеленський ще більше зміцнив свій авторитет в очах мільйонів віруючих УПЦ, які втомилися від несправедливості і зловживань з боку деяких чиновників, які нехтують фундаментальні права людини, — сказав він і додав. — Тепер вкрай важливо, щоб цей сигнал, сигнал про необхідність дотримання Конституції і прав громадян України, був не тільки почутий, але і взятий на озброєння всіма представниками державної влади».

Владика пояснив, що до сих пір, по інерції, тривають беззаконня, коли в деяких ОДА на підставі підроблених або сфабрикованих документів громади УПЦ реєструють «громадами ПЦУ».

«Такий стан справ не може більше тривати, оскільки руйнує залишки миру в суспільстві і дискредитує владу, — наголосив вікарій Київської митрополії. — Тому ми всі сподіваємося на те, що після настільки чіткої позиції Президента все повернеться в правове русло, а ті, хто будуть в цьому перешкоджати або далі продовжать хибну практику порушення фундаментальних прав віруючих, дадуть відповідь за всією суворістю закону».

Нагадаємо, 8 серпня Президент України під час робочої поїздки до Туреччини мав зустріч з Константинопольським Патріархом Варфоломієм. «Влада не повинна втручатися в церковні справи, я буду захищати незалежність Церкви», — передала прес-служба Президента України його слова після зустрічі.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Вересень 2024