Соборна Літургія у Свято-Покровському Красногірському монастирі в Золотоноші (+ВІДЕО)
7 лютого 2023 р., у свято ікони Пресвятої Богородиці “Дубенська Красногірська”, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію у Свято-Покровському Золотоніському Красногірському монастирі. Керуючому Черкаською єпархією співслужили вікарні архієреї Київської митрополії: архієпископ Бучанський Пантелеімон і єпископ Гостомельський Аркадій. Архіпастирям співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак, благочинний Драбівського округу протоієрей Димитрій Івануса, благочинний Золотоніського округу протоієрей Сергій Снопок і духовенство Черкаської єпархії.
На Літургії молилися настоятелька обителі ігуменія Арсенія з сестрами, а також настоятелька Свято-Троїцького Мотронинського монастиря ігуменія Іларія.
За богослужінням було піднесено сугубу молитву за мир в Україні.
Після закінчення Літургії Преосвященними архіпастирями у співслужінні духовенства було звершено молебень перед шанованим у Красногірському монастирі образом Пресвятої Богородиці “Дубенська”, після якого митрополит Феодосій звернувся до парафіян і паломників обителі з архіпастирським словом.
Владика розповів про чудесне віднайдення і подальше шанування ікони Божої Матері “Дубенська”. У 17 столітті образ з’явився на дубі, що ріс на Красній гірці. Відтоді, за молитвами перед цією іконою, Богородиця вгамовувала печалі й скорботи, позбавляла від лиха й напастей братію, а потім і сестер монастиря, а також усіх, хто звертався до Неї по допомогу. У 19 столітті образ захистив Красногірську обитель від пожежі, що вирувала навколо неї. Під час епідемії холери ікону пронесли келіями монастиря і навколишніми селищами – і безліч людей одужали від болісної хвороби.
Говорячи про допомогу Пресвятої Богородиці в складних обставинах життя, архіпастир зазначив, що скорбота може відвідати віруючу людину, коли вона шкодує про скоєні гріхи. Така скорбота ставиться смиренній людині у спасіння. Але буває і гріховна скорбота, викликана зневірою або відчаєм. За щирою молитвою віруючого Пресвята Богородиця може втамувати будь-яку печаль. Підтвердженням цьому, за словом архієрея, слугує приклад новомучеників і сповідників нашої Церкви, які свідчили про особливу близькість до них Цариці Небесної під час гонінь і заслань. “Матір Божа – джерело розради і радості, заспокоєння і миру, і без Її заступництва ми б не змогли винести всі випробування в багатоскорбному земному житті”, – підсумував митрополит Феодосій.
На завершення проповіді, архієрей подякував ігуменії Арсенії з сестрами Красногірського монастиря за молитовне служіння людям і побажав усім богомольцям отримати від Цариці Небесної духовну розраду.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 164
Цей запис також доступний на: Russian