Выбрать страницу

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І КАНІВСЬКИЙ ФЕОДОСІЙ ВИСТУПИВ НА 57 СЕСІЇ РАДИ З ПРАВ ЛЮДИНИ ООН У ЖЕНЕВІ (+ВІДЕО)

На запрошення європейських правозахисних організацій, у зв’язку з зірваними планами силового захоплення Кафедрального собору в м. Черкаси в ніч з 29 на 30 жовтня 2024 року, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій (Снігірьов) виступив з усною заявою на 57 сесії РПЛ ООН у Женеві.

Виступ ієрарха УПЦ було заслухано Верховним Комісаром ООН з прав людини Фолькером Тюрком і міжнародними дипломатами 8 жовтня 2024 року під час розгляду Радою з прав людини доповіді Управління Верховного Комісара ООН по Україні. Митрополит Феодосій знову свідчив перед міжнародною громадськістю про порушення прав віруючих Української Православної Церкви.

У своєму виступі ієрарх УПЦ, зокрема, зазначив: “На жаль, сучасна українська влада вважає, що за відстоювання своїх канонічних і богословських переконань священнослужителів можна саджати до в’язниці, а релігійні громади можна позбавляти їхньої власності.

Так, тиждень тому в моєму місті Черкаси було здійснено спробу силового захоплення кафедрального Собору нашої конфесії. Не дивлячись на те, що будівельником і власником храму є моя єпархія, – влада зареєструвала за нашою фактичною та юридичною адресою статут ще однієї, нової релігійної організації іншої конфесії, яка не має до нас жодного стосунку!”

Виступ митрополита Черкаського і Канівського Феодосія був підтриманий низкою правозахисних організацій, які також у своїх виступах звертали увагу на порушення прав вірян Української Православної Церкви.

Таким чином рейдери, які намагаються захоплювати церковну власність в Україні, а також чиновники, які їх підтримують і покривають, повинні зрозуміти, що всі їхні дії будуть не тільки свого часу оцінені українською правоохоронною системою, яка зараз, на жаль, практично не реагує на порушення прав вірян УПЦ, але вже сьогодні факти про ці злочини надходять в систему міжнародного правозахисного механізму, в рамках якого дії українських чиновників будь-якого рівня оцінюватимуться згідно з міжнародними нормами і принципами, які регулюють їхні дії.

Окремо слід зазначити, що, незважаючи на те, що виступ митрополита Феодосія в ООН йшов одразу за виступом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, у промові українського Омбудсмена не було жодного слова сказано про системну дискримінацію вірян Української Православної Церкви у своїй країні, про порушення їхніх конституційних прав і свобод. При цьому Уповноважений ВР України з прав людини не може не знати про порушення прав вірян УПЦ, бо митрополит Феодосій офіційно надсилав на його ім’я належно оформлений запит із викладенням фактів гонінь на вірян Української Православної Церкви (відповідь офісу Омбудсмена про отримання № 60173.4/АН-30646.3/23/44.2 від 02.11.2023). Минув уже майже рік, але на цей великий юридичний документ так і не надійшло жодної відповіді від Уповноваженого ВР України з прав людини, хоча згідно зі ст. 20 Закону України “Про звернення громадян” відповідь від Д. Лубинця повинна була надійти не пізніше, ніж через місяць. Таким чином, не отримуючи у своїй країні реального захисту своїх прав і свобод навіть від Омбудсмена, представники Української Православної Церкви й надалі будуть змушені звертатися за таким захистом до міжнародних інстанцій.

Повний текст звернення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія (Снігірьова) на 57 сесії РПЛ ООН:

“Шановні учасники наради!

Я, як один із митрополитів Української Православної Церкви, сьогодні хочу привернути вашу увагу до кричущих фактів порушення прав віруючих Української Православної Церкви за їхні канонічні переконання. На жаль, сучасна українська влада вважає, що за відстоювання своїх богословських переконань священнослужителів можна саджати до в’язниці, а релігійні громади можна позбавляти їхньої власності.

Так, тиждень тому в моєму місті Черкаси було здійснено спробу силового захоплення кафедрального Собору нашої конфесії. Не дивлячись на те, що будівельником і власником храму є моя єпархія, – влада зареєструвала за нашою фактичною та юридичною адресою статут ще однієї, нової релігійної організації іншої конфесії, яка не має до нас жодного стосунку!

Слідом за цим у соціальних мережах з’явилися образливі погрози мера міста, а також лідера цієї паралельної конфесії про те, що моя Церква скоро не володітиме Собором, який був нами побудований, і взагалі нам не місце в Україні.

І ось, тиждень тому, наші віряни з різних джерел отримали інформацію про підготовку силового захоплення Собору. Дійсно, тієї ж ночі на прилеглих до храму вулицях почали збиратися десятки людей у камуфляжній формі, а над територією Собору почали літати розвідувальні дрони.

Лише велика кількість наших парафіян (кілька сотень), які екстрено зібралися вночі по тривозі до свого храму, зірвали зухвалу спробу силового захоплення кафедрального Собору в Черкасах.

Я знову закликаю міжнародне співтовариство активно втрутитися і зупинити переслідування Української Православної Церкви!

Дякую за увагу”.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Количество просмотров: 8

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Жовтень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!