Митрополит Феодосій очолив Божественну літургію в престольне свято Красногірського монастиря (+ВІДЕО)

14 жовтня 2024 року, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію престольного свята Свято-Покровського Красногірського жіночого монастиря.

Керуючому єпархією співслужили архієпископ Гурій, вікарій Київської єпархії архієпископ Городницький Олександр, вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн і вікарій Горлівської єпархії архієпископ Костянтинівський Паїсій.

Архієреям співслужило духовенство Черкаської єпархії та гості у священному сані.

На Літургії молилися настоятелька Красногірського монастиря ігуменія Арсенія з сестрами, ігуменії жіночих монастирів Черкащини та настоятелька Свято-Введенської обителі м. Ніжин ігуменія Антонія.

Під час богослужіння було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Після читання Євангелія митрополит Феодосій звернувся до гостей святкових урочистостей зі словом духовної настанови. Архієрей привітав усіх із престольним святом Красногірської обителі та підкреслив, що явлення Пресвятої Богородиці в Константинополі, де Вона розпростерла над народом Божим свій омофор, було воістину незвичайним. Пречиста Діва зі сльозами на очах молила Спасителя зберегти царствене місто і його жителів від видимих і невидимих ворогів.

Владика зазначив, що молитви Божої Матері завжди зберігали Христову Церкву від наруги і знищення. Так збулися і збуваються понині слова Господні, що врата пекла не здолають створену Ним Церкву.

Проте, за словом архіпастиря, в різні часи історії православні християни зазнавали різних гонінь і утисків за свою віру. Але після всіх випробувань Церква завжди відроджувалася за молитвами Пресвятої Діви.

Для того, щоб гідно пережити нинішні випробування, на думку митрополита Феодосія, вірянам необхідне сугубе покаяння і благочестиве життя за заповідями Господніми. “Покаяння, смирення і покірливе терпіння життєвих скорбот з надією на Бога наблизить наше звільнення від гріха і від усіх тягот, яких зазнає зараз наша Церква”, – запевнив черкащан архієрей.

Наприкінці богослужіння було звершено святковий Хресний хід територією Красногірського монастиря, після якого було проспівано славлення святу Покрови Пресвятої Богородиці.

На завершення престольних урочистостей митрополит Феодосій подякував архієреям, духовенству, ігуменіям і всім гостям за спільну молитву і закликав на всіх Боже благословення за молитвами Цариці Небесної.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Октябрь 2024