Митрополит Феодосій очолив Божественну літургію в Красногірському Золотоніському жіночому монастирі

7 лютого 2022 року, в день вшанування ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі» митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив Божественну літургію в Красногірському Золотоніському жіночому монастирі.

По завершенню літургії було здійснено чин славлення перед шанованою Дубенською іконою Божої Матері «Утамуй мої печалі», після чого владика Феодосій виголосив проповідь, а також привітав ігуменю Арсенію з сестрами і всіх присутніх зі святом.

Його Високопреосвященству співслужили вікарний єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, благочинний у справах монастирів Черкаської єпархії, секретар єпархії прот. Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу прот. Сергій Чумак, благочинний Золотоніського району прот. Сергій Снопок та інші священнослужителі єпархії.

Історична довідка:
У 1786 році, після виходу ряду царських указів про секуляризацію монастирських земель і скорочення числа монахів, Червоногірський монастир був виведений зі штату монастирів. Але вже в 1790 році Указом Святійшого Синоду на його місце було переведено Київський Іоанно-Богословський дівичий монастир. З тих пір обитель існує, як жіноча.
1922 року більшовики пограбували й закрили Червоногірський монастир, вигнавши понад 700 черниць та послушниць. На території обителі розташувався інвалідний будинок, а всі святині були передані до Черкаського міського музею.
Відновлення монастиря збіглося з початком війни з нацистською Німеччиною, у листопаді 1941 року. В обителі тоді було близько півтора десятка черниць. Значне поповнення черниць відбулося на початку 60-х років ХХ століття, під час чергової хвилі гонінь на церкву. Остаточне відродження монастиря почалося наприкінці перебудови.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

Вересень 2024