Митрополит Феодосій освятив новий іконостас у день престольного свята Лебединського монастиря (+ВІДЕО)

13 червня 2024 року, у свято Вознесіння Господнього, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Літургію у Вознесенському храмі Свято-Миколаївського Лебединського жіночого монастиря.

Високопреосвященнішому владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Шполянського округу протоієрей Володимир Скрипничук, ключар Архангело-Михайлівського кафедрального собору м. Черкаси протоієрей Олексій Демченко та духовенство Шполянського благочиння.

На богослужінні молилися настоятелька Лебединського монастиря ігуменія Ніколая з сестрами.

Перед початком Літургії митрополит Феодосій освятив новий іконостас для Вознесенського храму обителі, який зараз продовжує облаштовуватися.

Під час богослужіння було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці Літургії митрополит Феодосій звернувся до прочан із проповіддю про духовне значення храму і Церкви. Владика підкреслив, що Церква – це громада віруючих людей, серед яких у Таїнствах постійно перебуває Господь, як Він заповів апостолам у день Вознесіння.

Земним домом Божим, за словом архієрея, є православний храм. Будівництво храмів та їхній благоустрій свідчить про те, що навіть незважаючи на складний час, Церква продовжує жити і діяти в цьому світі.

Черкаський архіпастир упевнений, що життя в Церкві приносить людині радість і розраду. Саме тому віруючі люди постійно тягнуться до Божих храмів і долучаються до церковних Таїнств. Духовне життя в Церкві, наповнене божественною благодаттю, на думку митрополита Феодосія, робить Церкву нездоланною силами пекла.

Владика також привітав сестер і парафіян обителі з важливою подією в житті монастиря – освяченням іконостасу Вознесенського храму. Його головний вівтар уже прикрашає величний і благоліпний іконостас із новими іконами. Також тривають роботи майстрів-іконописців над розписами ікон у бічних вівтарях.

Після спільної молитви архієреєм, духовенством і вірянами було звершено святковий Хресний хід навколо головних храмів Лебединської обителі.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Вересень 2024