МИТРОПОЛИТ ФЕОДОСІЙ (СНІГІРЬОВ) ТА АДВОКАТ РОБЕРТ АМСТЕРДАМ ЗВЕРНУЛИСЯ ДО ВЕРХОВНОГО КОМІСАРА ООН ФОЛЬКЕРА ТЮРКА У ЗВ’ЯЗКУ З КРИМІНАЛЬНИМ ПЕРЕСЛІДУВАННЯМ ВІРЯН В УКРАЇНІ (+ВІДЕО)

9-11 липня 2024 року Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк представив на 56-й сесії Ради з прав людини звіт Моніторингової місії ООН по Україні.

Під час сесії РПЛ ООН з розгляду зазначеної доповіді, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій (Снігірьов) звернувся до Верховного комісара ООН Фолькера Тюрка, до делегацій держав-учасниць ООН та міжнародних організацій у форматі відеозаяви в залі засідань РПЛ ООН. Владика звернув увагу учасників наради на кримінальні процеси щодо архієреїв УПЦ, яких судять за риторичні висловлювання щодо неканонічності конфесії, порушуючи міжнародні правові стандарти, що кваліфікують таку риторику як свободу слова та законне висловлення релігійних переконань.

Митрополит Феодосій наголосив, що Рабатський план дій, затверджений на міжнародному рівні як консенсус із питань оцінки риторичних висловлювань, – допускає відповідальність за риторику лише в тому разі, якщо за нею йдуть заклики до насильства і конкретних дій із порушення прав інших конфесій. Архієреї УПЦ, притягнуті сьогодні до кримінальної відповідальності в Україні, – не допускали у своїх виступах таких закликів, на відміну від представників інших конфесій, які відкрито, зокрема й з використанням соціальних мереж, закликали захоплювати храми, виганяти священнослужителів УПЦ з України та вчиняти інші насильницькі дії щодо віруючих УПЦ.

Однак досі з боку правоохоронної системи немає прикладів притягнення до кримінальної відповідальності за риторику, ворожу по відношенню до вірян УПЦ, що свідчить про подвійні стандарти роботи правоохоронної системи і про руйнування в Україні релігійної свободи.

Також на нараді 56 сесії РПЛ ООН з питання дотримання прав людини в Україні відбувся виступ Роберта Амстердама – адвоката міжнародної юридичної фірми Amsterdam and Partners LLP, залученої Священним Синодом УПЦ до захисту прав вірян.

Адвокат зокрема завив про те, що:

“Українська Рада намагається ухвалити законопроєкт № 8371, який фактично повністю заборонить церкву… Україна висунула проти священиків фальшиві кримінальні звинувачення, вона тримає священиків у заручниках, щоб обміняти їх на російських військовополонених. Це саме по собі військовий злочин… Переслідуючи священиків, уряд використовує психолінгвістику, відновлюючи найгіршу форму радянських психіатричних переслідувань, звинувачуючи священиків за статтею 161 у розпалюванні релігійної ненависті та, по суті, звинувачуючи їх у «думкозлочинах». Уряд порушує свою власну Конституцію, змішуючи церковні справи з державними і, по суті, роблячи ПЦУ державною церквою…”

Під час 56 сесії РПЛ ООН було поширено письмові заяви з конкретними фактами порушень прав вірян УПЦ, а також актуалізовано інформацію про кримінальні справи, відкриті проти вірян.

Офіційний сайт міжнародного правозахисного альянсу “Церква проти ксенофобії та дискримінації”

Вересень 2024
« Сер