Митрополит Феодосій звершив Божественну літургію свята Успіння Пресвятої Богородиці в кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

28 серпня 2024 року, у свято Успіння Пресвятої Богородиці, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси. Уперше повернувшись до титульного міста після цілодобового домашнього арешту, Керуючий єпархією був тепло зустрінутий черкащанами, які постійно підносять щирі молитви за Владику і всіляко підтримують його.

За богослужінням митрополиту Феодосію співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство кафедрального собору.

На Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці богослужіння соборно було звершено славлення святу Успіння Пресвятої Богородиці, після чого архіпастир звернувся до парафіян зі словом духовної розради.

Митрополит Феодосій вичерпно розповів про випробування, які нині переживає Українська Православна Церква, посилаючись на пророцтва святих і подвижників благочестя минулого століття. “Хто перетерпить до кінця, хто не зійде з хреста і не зрадить Бога, той отримає велику благодать”, – говорили вони.

Владика переконаний, що Церква зараз сходить на Голгофу. Будучи тілом Христовим, вона знову розпинається на хресті заради спокутних страждань і мук. Але, водночас, вона сходить на п’єдестал переможця, до місця своєї слави.

“Збережемо єдність, вірність Богу і вірність канонам Церкви! І тоді, за обітницею святих, ми отримаємо рясну божественну благодать і побачимо ще за життя славу і торжество нашої Церкви” – такими надихаючими словами закінчив свою проповідь Черкаський архіпастир.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Вересень 2024