Митрополит Феодосій звершив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси в Неділю 27-му після П’ятидесятниці

18 грудня 2022 р., у Неділю 27-му після П’ятидесятниці, день пам’яті прп. Сави Освяченого, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси. Його Високопреосвященству співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

За богослужінням було піднесено молитву за мир в Україні.

На завершення Літургії архіпастир звернувся до парафіян собору з проповіддю, пояснивши духовний зміст прочитаної на богослужінні євангельської розповіді про зцілення Спасителем десяти прокажених. Ця історія оповідає про цінність чесноти вдячності в житті людини. Господь Іісус Христос зцілив десятьох хворих на проказу. Але тільки один із них, відчувши свободу від хвороби, повернувся до Христа, щоб подякувати Йому. За це він отримав похвалу від Спасителя: “віра твоя спасла тебе” (Лк. 17:19).

Владика Феодосій зазначив, що хвороба прокази (арамейск. “мацора”), згідно з думкою іудеїв, надсилалася людині за гріх засудження священноначалія. “Людина, яка засуджує, виявляє тим самим свою гордість. А горда людина не здатна дякувати. Саме тому більшість зцілених від прокази, за винятком самарянина, не повернулися, щоб подякувати Богові за одужання”, – пояснив архієрей.

Митрополит Феодосій наголосив, що проказа може бути не тільки інфекційною хворобою тіла, а й духовним недугом. Саме такий недуг все більше поглинає суспільство в нашій країні, вкрадаючись навіть у церковне середовище. Її симптоми – невдячність Богу, осуд Церкви та духовенства. Владика закликав паству уникати спілкування з тими, хто хворий на духовну проказу, щоб не заразитися від них цією хворобою і не нашкодити своїй душі. Водночас, за словом архієрея, всі, хто захищає Церкву від нападок, хто не заразився духовною мацорою, є зараз духовним серцем народу. І поки це серце ще б’ється, наш народ живий у всіх випробуваннях.

Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії

« Авг