Митрополит Феодосій звершив Літургію в Неділю 11-ту після П’ятидесятниці в кафедральному соборі м.Черкаси (+ВІДЕО)

8 вересня 2024 року, в Неділю 11-ту після П’ятидесятниці та свято на честь Володимирської ікони Пресвятої Богородиці, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій звершив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси.

Високопреосвященнішому владиці співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

На Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.

Наприкінці богослужіння архіпастир звернувся до черкащан зі словом духовної настанови. Митрополит Феодосій привітав віруючих із днем особливого вшанування Божої Матері та Її Володимирської ікони, що став першим образом Пресвятої Богородиці, який був надісланий на Київську Русь із Константинополя.

За Переказами, цю ікону написав святий Апостол і Євангеліст Лука. “Відтепер ублажать Мене всі покоління. Благодать Народженого від Мене і Моя з цією іконою нехай буде”, – сказала іконописцю Божа Матір, побачивши його творіння.

“Пречиста Діва розпростерла руки над нашим народом у далекому 12-му столітті, благословивши нас величезною кількістю чудотворінь від Її ікон. Вона завжди піклується про нас. Нехай Її благословення і духовна допомога ніколи не вичерпуються, але завжди дають нам наснагу і силу жити, незважаючи на всі проблеми сьогодення” – побажав вірянам архіпастир.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

« Авг