Намісник Онуфріївського монастиря Черкаської єпархії нагороджений відзнакою “За вірність Церкві та мужність”
10 березня 2024 року, під час Божественної літургії в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій нагородив намісника Свято-Онуфріївського Жаботинського чоловічого монастиря архімандрита Єразма (Борданова) вищою відзнакою Черкаської єпархії – “За вірність Церкві та мужність”.
Цього року виповнюється 30 років намісництва архімандрита Єразма в Жаботинському монастирі. У 1994-му році він, будучи до цього насельником Києво-Печерської лаври, був направлений священноначаллям на Черкащину. Відтоді пастир невпинно трудиться над благоустроєм Свято-Онуфріївської обителі. Монастирю були повернуті відібрані більшовиками земельні угіддя, були обладнані келії, налагоджено монастирське господарство.
Під час нинішніх випробувань Української Православної Церкви, Жаботинський монастир, разом з іншими обителями Черкаської єпархії, став “стовпом і утвердженням істини” (1 Тим. 3:15) на Черкащині. Намісник і братія найдавнішої обителі неухильно дотримуються правил церковного життя, твердо стоячи в Православній вірі, слугуючи взірцем і прикладом для духовенства і мирян.
***
ДОВІДКА:
Відзнака “ЗА ВІРНІСТЬ ЦЕРКВІ ТА МУЖІСТЬ” була заснована в Черкаській єпархії у зв’язку з утисками та гоніннями, яких сьогодні зазнає Українська Православна Церква, та у зв’язку з необхідністю моральної підтримки вірних священнослужителів та вірян: кліриків, ченців, монахинь і мирян, які виявили стійкість у вірі та мужність у цей непростий час випробувань для Церкви.
Відзнакою нагороджуються:
1. Священнослужителі, які виявили вірність святій Православній Церкві та мужність, відстоюючи свою віру і захищаючи свої храми від захоплення розкольниками та іншими сторонніми особами.
2) Ігумени, ігуменії, ченці та черниці монастирів, які твердо і без хитань стоять у Православній вірі та вірності своїй тисячолітній отечій Православній Церкві, проповідуючи канонічну правду народові Божому, зберігаючи вікові традиції чернецтва та богослужбової практики вітчизняних монастирів.
3. миряни, які:
– постраждали, захищаючи свої храми від зазіхань розкольників;
– активно свідчать про канонічну істину Церкви, не боячись захищати свою Церкву там, де це потрібно;
– обіймаючи посади, високі становища і пости в різних галузях суспільного життя Черкас і Черкащини, не бояться допомагати і захищати Українську Православну Церкву, не дивлячись на зовнішній тиск.
4. Священнослужителі та миряни, які самовіддано трудяться в пастирській, інформаційній, юридичній та інших сферах, захищаючи канонічну Українську Православну Церкву і права її вірних від порушень і дискримінації.
5. Священнослужителі Черкаської єпархії, які хоча свого часу й ухилилися в розкол, але щиро покаялися, повернулися в лоно Матері-Церкви та мужньо подолали у ввірених їм релігійних громадах усі негативні наслідки свого відступу.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 56
Цей запис також доступний на: Russian