Митрополит Питирим очолив престольне свято Красногірського Золотоніського жіночого монастиря (+ВІДЕО)
14 жовтня 2022 року в Свято-Покровському Красногірському Золотоніському жіночому монастирі відбулося урочисте соборне архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята головного храму обителі.
Божественну літургію очолив митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим.
Його Високопреосвященству співслужили митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, архієпископ Гурій (Кузьменко), вікарій Київської митрополії архієпископ Васильківський Миколай та вікарій Черкаської єпархії архієпископ Золотоніський Іоанн.
Преосвященним владикам співслужило духовенство єпархії та гості в священному сані.
За богослужінням молилися насельниці Свято-Покровської Красногірської обителі на чолі з ігуменею Арсенією, а також настоятелька Свято-Миколаївського Лебединського монастиря ігуменя Ніколая з сестрами.
Після Літургії відбувся чин славлення перед іконою Покрови Пресвятої Богородиці та Хресний хід навколо монастирських храмів з читанням Євангелія і кропленням численних вірян свяченою водою.
На завершення богослужіння митрополит Питирим звернувся до присутніх зі словом проповіді та подякував митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію за запрошення служити разом у стінах Красногірського монастиря, а владика Феодосій, в свою чергу, подякував митрополиту Питириму та архіпастирям за соборну молитву.
Також архієреї звершили літію на могилі покійного митрополита Ніжинського і Прилуцького Іринея, похованого на монастирському кладовищі.
Історична довідка:
До 1790 Красногірський монастир був чоловічим. У 1786 році, після виходу ряду царських указів про секуляризацію монастирських земель і скорочення числа монахів, Красногірський монастир був виведений зі штату монастирів. Але вже в 1790 році Указом Святійшого Синоду на його місце було переведено Київський Іоанно-Богословський дівичий монастир. З тих пір обитель існує, як жіноча.
1922 року більшовики пограбували й закрили Красногірський монастир, вигнавши понад 700 черниць та послушниць. На території обителі розташувався інвалідний будинок, а всі святині були передані до Черкаського міського музею.
Відновлення монастиря збіглося з початком війни з нацистською Німеччиною, у листопаді 1941 року. В обителі тоді було близько півтора десятка черниць. Значне поповнення черниць відбулося на початку 60-х років ХХ століття, під час чергової хвилі гонінь на церкву. Остаточне відродження монастиря почалося наприкінці перебудови.
На даний час в монастирі подвизаються близько 120 насельниць.
Інформаційно-новинний відділ Черкаської єпархії
Количество просмотров: 132
Цей запис також доступний на: Russian