У Черкасах відбулися богослужіння Покровської (Козацької) поминальної суботи

12 жовтня 2024 року, у Покровську (Козацьку) поминальну суботу, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси відбулися заупокійні богослужіння.

Божественну літургію очолив секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк. Йому співслужили благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

На богослужінні було прочитано молитву за Церкву, що потерпає від гонінь. Також прозвучали сугубі прохання за упокій душ усіх від віку спочилих православних християн – захисників Православної віри.

На завершення Літургії протоієрей Сергій Чумак звернувся до прочан зі словом проповіді. Священик звернув увагу вірян на особливий внесок козацтва у збереження Православ’я і наголосив на важливості спільної молитви вірян за всіх спочилих захисників віри.

Потім собором духовенства було звершено заупокійну панихиду.

***

На відміну від М’ясопусної і Троїцької батьківських субот, що мають загальноцерковне значення, про Покровську (Козацьку) суботу Типікон замовчує. Ця поминальна субота – благочестиве встановлення, що отримало своє поширення переважно в областях, які трагічно пережили турецьку і західну інославну експансії і мужньо відстояли свою батьківську віру. На цих землях особливе значення мала заупокійна молитва за спочилих захисників Православ’я, за козаків, які поклали свої життя за віру і Церкву.

Покровська Козацька батьківська субота була відроджена на єпархіальному рівні в Черкаській єпархії Української Православної Церкви у 2022 році.

На підставі клопотання митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 23 листопада 2022 року в усіх храмах і монастирях Черкаської єпархії в суботу, що передує дню пам’яті Собору Черкаських святих, звершується загальноєпархіальне заупокійне поминання спочилих сповідників Православної віри на Черкаських землях.

Цього дня у всіх храмах і монастирях єпархії благословляється звершувати Літургії та панихиди за спочилими сповідниками віри Православної, козаками і новомучениками Черкаських земель ХХ століття.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Октябрь 2024