У Черкаській єпархії видано Послідування Покровської поминальної суботи та Собору Черкаських святих
З благословення керуючого Черкаською єпархією митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, видавничим відділом єпархії випущено Послідування богослужінь Покровської поминальної суботи і Собору Черкаських святих. Тексти богослужінь, присвячених даним святам, були схвалені Синодальною Літургійною комісією УПЦ і благословенні до богослужбового використання Священним Синодом Української Православної Церкви 23 березня 2023 р.
Нові Чинопослідування у твердій палітурці будуть безкоштовно розподілені між усіма храмами і монастирями Черкаської єпархії.
ДОВІДКА. На відміну від М’ясопусної і Троїцької батьківських субот, що мають загальноцерковне значення, про Покровську (Козацьку) суботу Типікон замовчує. Ця поминальна субота – благочестиве встановлення, що набуло свого поширення переважно в областях, які трагічно пережили турецьку і західну інославну експансії і мужньо відстояли свою батьківську віру. На цих землях особливе значення мала заупокійна молитва за спочилих захисників Православ’я, про козаків, які поклали свої життя за свою віру і Церкву.
Покровська Козацька батьківська субота була відроджена на єпархіальному рівні в Черкаській єпархії Української Православної Церкви у 2022 році.
На підставі клопотання митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 23 листопада 2022 року в усіх храмах і монастирях Черкаської єпархії в суботу, що передує дню пам’яті Собору Черкаських святих, буде звершуватися загальноєпархіальне заупокійне поминання спочилих сповідників Православної віри на Черкаських землях.
Цього дня в усіх храмах і монастирях єпархії благословляється звершувати Літургії та панихиди за спочилими сповідниками віри Православної, козаками і новомучениками Черкаських земель ХХ століття.
Відроджена Козацька поминальна субота завжди передує святу Собору Черкаських святих, до якого входять як новомученики та сповідники Черкаські, так і інші святі, що залишили духовний слід в історії Православ’я на Черкащині.
Це поминання спочилих відбувається в суботу перед святом Покрови Пресвятої Богородиці (якщо воно не випадає на недільний день). Служба святого дня Мінеї, якщо не має святкового знака, звершується разом із суботньою службою за 13-м розділом Типікону. При цьому тексти Октоїха замінюються особливими заупокійними текстами козацької поминальної суботи. Якщо ж із цією суботою співпаде бденне або полієлейне свято, то пам’ять святого на єпархіальному рівні на Черкащині переноситься на інший день.
У випадку, коли Покров Пресвятої Богородиці випадає на неділю, богослужіння Покровської Козацької поминальної суботи звершуватиметься за 8 днів до свята Покрови з огляду на те, що Собор Черкаських святих у такому разі відзначатиметься за тиждень до Покрови.
Служба відредагована таким чином, щоб вона могла звершуватися також і за межами Черкаської єпархії.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 228
Цей запис також доступний на: Russian