У річницю канонізації прпсп. Авакума (Старова) єпископ Антоній звершив Літургію у Свято-Миколаївському Лебединському монастирі (+ВІДЕО)
7 листопада 2023 року, у 18-ту річницю канонізації прпсп. Авакума Черкаського, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії та благочинний у справах монастирів єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію у Свято-Миколаївському Лебединському жіночому монастирі.
Його Преосвященству співслужило духовенство обителі та гості у священному сані.
За богослужінням молилися настоятелька Лебединського монастиря ігуменія Ніколая з сестрами.
На Літургії було піднесено сугубу молитву за Церкву, що потерпає від гонінь.
Наприкінці богослужіння було звершено Хресний хід територією обителі з іконою прпсп. Авакума з часткою його мощей. Після молебню святому сповіднику єпископ Антоній звернувся до парафіян і паломників монастиря з архіпастирським словом, у якому розкрив сенс духовного подвигу святого старця – духівника обителі.
Преподобний Авакум, сповідник Черкаський, був канонізований Українською Православною Церквою в листопаді 2005 року як місцевошановний святий Черкаської єпархії в Соборі новомучеників і сповідників Черкаських. 21 липня 2008 р., у день преставлення прп. Авакума, відбулося урочисте перенесення його святих мощей у Свято-Миколаївський Лебединський монастир.
Владика зазначив, що доля, яка спіткала прпсп. Авакума, спіткала багатьох вірян, які пережили лихоліття державного перевороту 1917-го року. Архієрей почав своє слово з розповіді про те, як після революції Серафимо-Дівеєвська обитель була перетворена на трудову артіль. Тоді збулося пророцтво прп. Серафима Саровського, яке він озвучив сестрам монастиря: “Ви, мої сироти, покотитеся як горох у різдвяні ворота”. На свято Різдва Пресвятої Богородиці 1927 року монастир закрили, а його насельниць багнетами і прикладами вигнали з обителі.
Останню Літургію в Дівеєвському монастирі звершив святий сповідник, єпископ Серафим (Звездинський). Наприкінці богослужіння він виголосив таке слово: “Дорогі сестри! Монастир закривається. Але ніхто не знімає з вас чернечих обітниць. Кожному Господь дасть випити чашу (страждань) і тільки від нас залежить, як ми цю чашу будемо пити. До цього ви були однією палаючою свічкою, яка своїм полум’ям сходила до Бога. Тепер Господь розділяє вас на безліч маленьких свічок, які повинні розійтися по світу і не згаснути!”.
На думку єпископа Антонія, сенс цих слів змогли зрозуміти багато християн, які жили за часів більшовицьких гонінь на Церкву. Зокрема, їхній пророчий зміст відчув на собі прпсп. Авакум. Він був благочинним і духівником монастирів Київської єпархії, до якої тоді входила і Черкаська область.
“Скільки страхів і сліз він вмістив у своєму серці! Скільки людей він утішив! І після цього священика відправляють у концентраційний табір, з якого він дивом вийшов живим!” – розповів архієрей.
Свічку віри, яку Господь запалив у серці сповідника, він завжди тримав на узвишші, даючи можливість усім людям запалити духовні свічки від свого вогню. “Пам’ять про таких людей як святий сповідник Авакум ніколи не зітреться з наших сердець!” – переконаний архіпастир.
На завершення проповіді, єпископ Антоній привітав ігуменію Ніколаю та сестер Лебединського монастиря з пам’ятною датою. Архієрей побажав, щоб за молитвами всіх святих, яких ми любимо, Господь дав Своїм вірним твердість віри і духу, небоязливість перед обличчям випробувань і всі чесноти, якими просяяли святі отці Церкви.
Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ
Количество просмотров: 96
Цей запис також доступний на: Russian