Відпочинок у колі друзів: у Черкасах завершив зміну православний дитячий табір (+ВІДЕО)

З 29 липня до 7 серпня 2024 року, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, Черкаська єпархія організувала дитячий табір, який отримав назву “У колі друзів”.

37 православних дітей віком від 6 до 16 років, які приїхали на базу відпочинку, стали членами дружної і згуртованої команди символічного корабля. Таке порівняння невипадкове, адже в образі великого судна святі отці бачать Церкву Христову, що пливе по життєвому морю. Морська тематика стала головним лейтмотивом цікавої та насиченої програми православного дитячого табору.

До дітей приєдналися і їхні батьки, ставши частиною колективу вожатих. Членами табірного братства стали не тільки черкащани, а й жителі інших областей, які підтримали ініціативу Черкаської єпархії.

Кожей день в таборі починався і закінчувався спільною молитвою. Активний відпочинок із плаванням і спортивними розвагами органічно поєднувався з естетичним і духовним вихованням маленьких християн. Черкаське духовенство викладало дітям уроки Закону Божого, а студія “Гармонія” єпархіального Духовно-просвітницького центру провела для них тематичні майстер-класи, долучаючи дітей до творчості.

Також були організовані виїзні екскурсії та паломницькі поїздки. Позитивні емоції та радісні спогади залишилися в дітей після прогулянки в історичному парку “Софіївка” в Умані та молитви у Свято-Миколаївському Лебединському монастирі.

Різнобічне дозвілля послужило досягненню ще однієї важливої мети – відгородити покоління інтернету і соцмереж від надмірного використання гаджетів. Без смартфонів, але з користю для душі й тіла – саме так провели літні дні учасники табору.

“Дорогоцінна річ – людина милосердна” – говорив свт. Іоанн Златоуст. Навчитися цієї чесноти маленькі християни змогли в День Ангела-Охоронця, що став частиною програми православного табору. Наслідуючи ангельське служіння, цього дня діти робили для товаришів подарунки і допомагали один одному добрими справами. А наприкінці дня, на загальній зустрічі, кожен міг розповісти про те, хто з дітлахів став для нього сьогодні добрим Ангелом-Хранителем.

Долучилися діти й до давніх церковних традицій. З незапам’ятних часів наші предки ходили на говіння до святинь, долаючи для цього сотні кілометрів пішки. Сучасній людині такий подвиг може бути вже не під силу. Але юні паломники не бояться труднощів. Разом із вихователями вони подолали своїм ходом значну відстань від бази відпочинку до храму в Дахнівці, щоб помолитися і причаститися на недільній Літургії.

Всі учасники літнього табору в Черкасах залишилися задоволені чудово проведеним часом на лоні природи далеко від міської метушні. Багато дітей загорілися бажанням наступного року знову приїхати в табір разом із друзями. Дорослі та діти щиро дякували Черкаській єпархії та митрополиту Феодосію за спокійний і пам’ятний літній відпочинок, а також висловили архієрею підтримку в тих випробуваннях, які випали зараз на його долю.

Організатори дитячого табору так підсумували свої спогади про його роботу: “Ми – одна сім’я у Христі. Діти – це наше майбутнє і про них ми зобов’язані піклуватися. Організувавши літній православний табір, ми зробили свій невеликий внесок у майбутнє нашого суспільства. Сподіваємося, що наша праця не була марною. Сподіваючись на милість Божу, ми чекаємо нових зустрічей у колі друзів”.

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Вересень 2024