Всенічне бдіння напередодні Хрестопоклонної Неділі та свята Благовіщення Пресвятої Богородиці в кафедральному соборі м.Черкаси

6 квітня 2024 року, напередодні Хрестопоклонної Неділі та свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарій Черкаської єпархії єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Всенічне бдіння в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м.Черкаси.

Архієрею співслужили секретар Черкаської єпархії протоієрей Василій Вознюк, благочинний Черкаського округу протоієрей Сергій Чумак і духовенство собору.

Богослужбові тексти цього дня одночасно оповідали про чудесне відвідування Пресвятої Богородиці Архангелом Гавриїлом і розкривали сенс хресних страждань Спасителя на Голгофі та спасительне значення Його преславного Воскресіння.

Після співу Великого славослів’я єпископ Антоній у супроводі духовенства виніс із вівтаря образ Животворящого Хреста Господнього, перед яким було звершено молитовне поклоніння.

***

Цього року церковний календар пропонує нам унікальне поєднання двох значущих богослужінь. Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці православні християни відзначають у Хрестопоклонну Неділю Великого посту.

Ці дві події залишили два абсолютно різні відбитки в душі Пресвятої Діви. Радість від явлення Архангела і почутої від нього звістки про прийдешнє народження Богонемовляти трохи більше ніж через тридцять років змінилася скорботою про мученицьку кончину Її улюбленого Чада. І зовсім скоро – нова радість від довгоочікуваної новини про Воскресіння Христове.

Народження, смерть і Воскресіння. Щастя в убогих яслах, біль від хресних мук і торжество Божественної слави. Усе це Христос пережив разом зі Своєю святою Матір’ю. Усе це відбувалося на Її очах і навіки залишилося в Її серці.

Схожі почуття переживаємо зараз і ми. Коли наша гнана Церква здійснює своє важке хрестоношення, кожен з нас очікує її якнайшвидшого відродження. І кожен віруючий бажає почути на свою адресу підбадьорливі ангельські слова, сказані Пресвятій Богородиці в день Благовіщення: “Радуйся! Господь із тобою!” (Лк. 1:28).

Пресслужба Черкаської єпархії УПЦ

Вересень 2024