Выбрать страницу

ЗАЯВИ МИТРОПОЛИТА ФЕОДОСІЯ (СНІГІРЬОВА) ЩОДО ПОРУШЕНЬ ПРАВ ВІРУЮЧИХ УПЦ НАДІЙШЛИ НА РОЗГЛЯД 56 СЕСІЇ РАДИ З ПРАВ ЛЮДИНИ ООН

Митрополит Черкаський і Канівський Феодосій (Снігірьов) продовжує правозахисну діяльність на майданчиках ООН під час 56 сесії Ради з прав людини ООН (червень-липень 2024 року).

Під час цієї сесії усні заяви у форматі відеовиступів було подано одразу на кілька нарад, зокрема – під час інтерактивних діалогів зі Спеціальним доповідачем ООН з незалежності суддів та адвокатів, Спеціальним доповідачем ООН з питання щодо заохочення та захисту свободи думок та їхнього вільного висловлення, а також на засідання з доповіді Верховного Комісара ООН про дотримання прав людини в Україні (заплановано на 9 липня 2024 року).

У своїх виступах митрополит Феодосій заявив про порушення прав релігійних організацій і вірян УПЦ, а також окремо зупинився на кримінальних справах, відкритих проти митрополитів і вірян УПЦ за їхні висловлювання щодо неканонічності інших конфесій, щодо порушень прав вірян.

Зокрема, владика наголосив, що міжнародне право, зокрема Рабатський план дій, щодо якого існує міжнародний консенсус, а також інші документи Ради з прав людини ООН та ОБСЄ, визнають право релігійних лідерів і вірян висловлюватися про неканонічність інших конфесій.

Зокрема, як зазначено в “Щорічній доповіді Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини та доповіді Управління Верховного комісара і Генерального секретаря “Заохочення та захист усіх прав людини, цивільних, політичних, економічних, соціальних і культурних прав, включно з правом на розвиток” (Рада з прав людини П’ятдесят шоста сесія 18 червня – 12 липня 2024 року, Пункти 2 і 3 порядку денного):

“Як зазначав Комітет з прав людини, різні форми неповаги до будь-якої конфесії, що не є підбурюванням до дискримінації, ворожнечі або насильства, – не підлягають забороні. Рабатський план дій щодо заборони пропаганди національної, расової або релігійної ненависті, що є підбурюванням до дискримінації, ворожнечі або насильства, містить докладні вказівки щодо проведення відмінності між тими висловлюваннями або діями, які являють собою підбурювання до дискримінації, ворожнечі або насильства, і тими, що можуть носити критичний або навіть принизливий характер, але не є підбурюванням до дискримінації, ворожнечі або насильства”. 

У рішеннях ЄСПЛ також закріплена практика, згідно з якою перш ніж запроваджувати кримінальну відповідальність за релігійні висловлювання, переслідувати їхніх авторів у судовому порядку або накладати інші обмеження, що передбачають втручання у здійснення відповідних свобод, влада повинна з усією ретельністю встановити конкретні факти. Вона має оцінити висловлювання (мовленнєвий акт) у світлі шести критеріїв, розроблених на міжнародному рівні, для того щоб визначити, чи є воно підбурюванням до реальних актів дискримінації, ворожнечі або насильства (Див.: Stomakhin v. Russia (заява № 73/073/07), рішення від 8 жовтня 2018 р., п. 93). 

У своїх виступах митрополит Черкаський і Канівський Феодосій (Снігірьов) наголосив, що оскільки в проповідях митрополитів УПЦ не міститься закликів до насильства по відношенню до інших конфесій і не міститься закликів позбавляти ці конфесії будь-яких цивільних прав (дискримінація), то всі кримінальні справи, відкриті за фактами такої риторики, – мають бути припинені.

Количество просмотров: 17

Цей запис також доступний на: Russian

Об авторе

ОСТАННІ ПОДІЇ

КАЛЕНДАР НОВИН

Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Гру    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відео-новини єпархії

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Помітили помилку?

Виділіть текст з помилкою і натисніть
Дякуємо за допомогу!