Глава Маланкарської Церкви Індії підтримав митрополита Феодосія

Католикос Маланкарської Церкви засудив захоплення собору УПЦ у Черкасах і висловив підтримку вірянам.

Предстоятель Маланкарської Ортодоксальної Сирійської Церкви, Святіший Католикос Василій Мар Фома Матфей III, виступив із різкою критикою на адресу захоплення Свято-Михайлівського кафедрального собору Черкаської єпархії УПЦ, яке відбулося 17 жовтня. Він висловив підтримку Черкаській єпархії Української Православної Церкви та засудив зростання тиску на канонічну Церкву в Україні.

«З важким серцем я пишу, щоб висловити нашу глибоку скорботу та осуд у зв’язку з тривожною звісткою про нещодавнє рейдерське захоплення собору Архангела Михаїла Української Православної Церкви в Черкасах 17 жовтня. Жорстокий напад, під час якого озброєні люди у камуфляжі та балаклавах атакували митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, священників і парафіян, є жахливим», – зазначив Католікос.

Він також наголосив на неприйнятності використання насильства проти вірян та священнослужителів: «Застосування сльозогінного газу та фізичного насильства проти віруючих у священному місці, присвяченому поклонінню та миру, є образою як віри, так і людяності».

Католикос Василій Мар Фома Матфей III додав, що ця ситуація у Черкасах – не поодинокий випадок, а частина ширшої картини переслідування православних християн в Україні. Він висловив стурбованість щодо агресії та нетерпимості, з якою стикаються віруючі: «На жаль, ми усвідомлюємо, що це не поодинокий випадок, а частина ширшої та тривожнішої картини переслідування православних християн в Україні».

Предстоятель Маланкарської Церкви також запевнив черкащан у підтримці: «У ці важкі часи ми запевняємо вас у нашій молитовній підтримці Української Православної Церкви та її віруючих. Наші серця і молитви звернені до митрополита Феодосія, духовенства та віруючих, які постраждали від цього насильства».

Він наголосив, що Маланкарська Церква, як і УПЦ, стикається з подібними викликами, і висловив надію на мир і справедливість: «Ми об’єднані з вами в молитві, просячи Божественного втручання, захисту та відновлення миру і справедливості для православних віруючих в Україні».

За матеріалами СПЖ

Жовтень 2024