Положення про вікаріатства Київської єпархії УПЦ

І. Загальні положення

1. Вікаріатство – церковно-адміністративна територіальна одиниця, що входить до складу єпархії та формується з благочинь, які розташовані в його межах.

2. Вікаріатство Київської єпархії Української Православної Церкви (надалі – вікаріатство) здійснює свою діяльність з дотриманням Статуту про управління Української Православної Церкви, Статут Київської Митрополії Української Православної Церкви, Статуту Київської єпархії Української Православної Церкви, рішень Священного Синоду Української Православної Церкви, указів і розпоряджень Митрополита Київського і всієї України та цього Положення у відповідності до законодавства України.

3. Вікаріатство не має статусу юридичної особи.

4. Вища влада з управління вікаріатством належить керуючому Київською єпархією – Митрополиту Київському і всієї України.

II. Вікарний архієрей (вікарій), керуючий вікаріатством

1. Керуючий Київською єпархією – Митрополит Київський і всієї України делегує вікарному архієрею повноваження з управління вікаріатством.

2. Вікарний архієрей допомагає керуючому Київською єпархією – Митрополиту Київському і всієї України в управлінні єпархією.

3. Ім’я вікарного архієрея підноситься під час богослужіння в головному храмі титульного міста, а також під час його служіння після імені Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі та Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України за наступною формулою: «и Господина Преосвященнейшего (ім’я, сан, титул)».

4. Обсяг повноважень вікарного архієрея визначається керуючим Київською єпархією – Митрополитом Київським і всієї України.

5. Керуючий вікаріатством за посадою входить до складу єпархіальної ради та єпархіальних зборів єпархії.

6. До обов’язків керуючого вікаріатством входять:

а) здійснювати контроль за виконанням указів і розпоряджень керуючого Київською єпархією – Митрополита Київського і всієї України;

б) відвідувати парафії вікаріатства та звершувати у них богослужіння;

в) здійснювати нагляд за поточною діяльністю благочинь та парафій вікаріатства;

г) в межах вікаріатства видавати розпорядження на бланку канцелярії Київської Митрополії про відрядження кліриків для тимчасового служіння на парафіях на термін не більше місяця;

д) подавати на розгляд єпархіального архієрея мотивовані пропозиції про нагородження церковними нагородами кліриків і мирян вікаріатства;

е) візувати прохання кліриків вікаріатства про короткострокові відпустки та паломництва терміном до 10-ти діб;

ж) погоджувати прохання кліриків вікаріатства про виїзд за кордон та про відпустки терміном більше 10-ти діб;

з) вирішувати непорозуміння, які виникають на парафіях вікаріатства;

и) розглядати скарги на духовенство та мирян;

і) звітувати Керуючому Київською єпархією про життя вікаріатства та про свою діяльність.

7. Керуючий Київською єпархією окрім інших документів підписує: укази про призначення на парафію; відрядження кліриків з одного вікаріатства в інше; прохання на відпустку терміном більше 10-ти діб; отримання святого мира; отримання (заміна) антимінса; вступ на навчання для здобуття духовної освіти.

8. Весь документообіг вікаріатств здійснюється через канцелярію Київської Митрополії за участю секретарів Київської єпархії.

Липень 2024
« Чер