Єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній звершив Літургію в день пам’яті прпмц. Рафаїли Чигиринської в Свято-Троїцькому Чигиринському жіночому монастирі (+ВІДЕО)
24 серпня 2022 р., в день пам’яті преподобномучениці Рафаїли, ігумені Чигиринської, з благословення митрополита Черкаського і Канівського Феодосія, вікарний єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, благочинний у справах монастирів Черкаської єпархії, звершив Божественну літургію в Свято-Троїцькому Чигиринському жіночому монастирі.
Преосвященному владиці співслужили духовенство єпархії та гості в священному сані.
За богослужінням молилися настоятелька Свято-Троїцького монастиря ігуменя Єкатерина і настоятелька Спасо-Преображенського Стеблівського монастиря ігуменя Манефа з сестрами.
На сугубій єктенії була піднесена молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.
По закінченні Літургії владика Антоній звернувся до присутніх з проповіддю.
На завершення відбувся Хресний хід навколо території монастиря, після чого був звершений молебень біля мощей преподобномучениці Рафаїли.
Перші згадки про монастир датуються 1542 роком. При Богдані Хмельницькому Троїцький монастир благоденствував. Обитель стала однією з найбільш впорядкованих і процвітаючих на Україні.
Спочатку монастир був чоловічим. Князь Дмитро Іванович (в фольклорі названий Байда), православний шляхтич, магнат, був одним з перших організаторів козацьких військ. На свої кошти він заснував першу фортецю на Малій Хортиці. Монастир же був побудований на околиці міста, поза фортечних і міських стін. Із Заходу до нього підходили сипучі піски, а з трьох інших боків оточували непрохідні болота. Однак є відомості, що місце заснування монастиря було вказано явленою іконою Божої Матері Одигітрія.
Монастир став жіночим в 1735 році, коли число вдів і наречених, які втратили своїх женихів у війнах, багаторазово перевищило число чоловічої братії, яка не в силах була впоратися зі зміцненням піщаних заболочених грунтів монастиря.
Монастир пережив уніатське захоплення. Черниці ухилилися від переходу в уніатство, покинувши обитель. Після вигнання уніатів, черниці знайшли монастир «абсолютно спустошеним, келії зруйновані і все майно було розграбовано». Це були часи польсько-українських воєн.
У 1929 р. в стінах монастиря була створена комуна, яка згодом переросла в колгосп ім.Леніна. Колгоспники, розширюючи своє виробництво, встановили в храмі маслоробний цех. У свій час тут був сельхозтехникум.
Зараз монастир відбудовується. У храмі знаходяться близько 4000 частинок святих мощей та постійно перебувають мощі преподобномучениці Рафаїли, ігумені Чигиринської.
Інформаційно-новинний відділ Черкаської епархії
Количество просмотров: 123
Цей запис також доступний на: Russian